Etterforskningen er ferdig.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips
DREPT: Faiza Ashraf
Foto: Politiet

DREPT: Faiza Ashraf Foto: Politiet

Værmelding for Asker

I dag I morgen Søndag Mandag
Halvskyet-5°Halvskyet-5°Lettskyet-2°Halvskyet-5°


Fredag morgen ble Faiza-saken oversendt fra politiet i Asker og Bærum til statsadvokaten. Dagen før ble de to siktede varetektsfengslet i fire nye uker.

- Vi har avsluttet etterforskningen og sendt vår innstilling til statsadvokaten, som nå har ansvaret for den videre behandlingen, sier politiadvokat Kristin Røhne i Asker og Bærum politidistrikt til NTB.

Lars Erik Alfheim ved Oslo statsadvokatembeter bekrefter at de har mottatt papirene i Faiza-saken. Saken skal trolig også innom Riksadvokaten til vurdering. Det er Riksadvokaten som tar ut tiltale i drapssaker og andre saker hvor strafferammen er 21 års fengsel.

Torsdag ble de to siktede fengslet for fire nye uker. De er ikke ilagt restriksjoner under soningen. De to mennene, en 26-åring og en 28-åring, har sittet varetektsfengslet siden 24. februar.

Faiza Ashraf ble bortført fra en bussholdeplass i Bærum 3. februar. Vel tre uker senere ble hun funnet drept i et turområde ved Solli i Asker.
NTB