Hittil ukjente videoopptak av Michael Jackson til låta «One More Chance» blir snart utgitt for første gang.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
(Dagbladet): Michael Jackson spilte inn låta «One More Chance» og en tilhørende kortfilm i 2003.
Dette gjorde han rett før politiet rykket ut med en ransakelsesordre til popkongens eiendom Neverland i California, og han ble anklaget for seksuelt misbruk av barn.
Den upubliserte videoen skal nå gis ut, i den nye Michael Jackson-samlingen «Vision», skriver The Mirror. Samlingen inneholder mer enn fire timer materiale av den avdøde stjernens videoer, inkludert den usensurerte versjonen av «Black Or White».
Voldelig
På grunn av voldelige bilder ble den kuttet etter første utgivelse. Andre videoer som er med i samlingen er Martin Scorsese-regisserte «Bad» og hans mest berømte video, «Thriller».
Neste måned slipper Sony Music, som sitter på rettighetene til ti prosjekter de nærmeste syv åra, det første samlealbumet med tidligere uutgitte låter av popkongen.
Tidligere i høst skrev nettstedet TMZ, som først meldte popkongens død, at en konsertfilm med upublisert materiale kan være på trappene. En bekjent av Michael Jackson skal sitte på bak scenen-materiale fra The Jacksons konsertserie Triumph Tour i USA i 1981.
Poplegenden døde av propofolforgiftning 25. juni ifjor, rett før turneen «This is It» skulle starte.













Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen