Tapte mot erkerival Lørenskog.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
Se større kart Jordal Amfi
Vålerenga og Storhamar har dominert norsk ishockey de siste 20 årene. Årets NM-semifinaler går uten noen av dem.
For Vålerengas del er det 22 år siden laget sist ikke fikk være med å spille om kongepokalen eller «bøtta». Det var for øvrig debutsesongen til Espen «Shampo» Knutsen.
Som trener klarte han ikke å ta laget videre til semifinale denne sesongen. Torsdag ble det tap for hatlaget Lørenskog, laget som stakk av med halve VIF-stallen etter fjoråret sesong. Knut Stubdals mannskap var en flopp i serien, men har reist seg og vist seg som et vinnerlag i kvartfinalene mot Vålerenga.
Kampen på Jordal torsdag bar innlednings preg av Steffen Thoresens nedsabling av Eerikki Koivu i Lørenskog Ishall tirsdag. Koivu var på plass i isen igjen, men ble buet på hver gang han var nær pucken. Vålerenga åpnet best, men sovet nok en gang i midtperioden.
Landslagsspillerne Anders Fredriksen og Lars Erik Spets ble tungen på vektskålen da de gjorde 3-2 og 4-2. 5-2 kom i åpent mål da Vålerenga tok ut i keeper i sluttminuttene.
Sorg ble det også på Hamar etter å ha røket ut for naboene Lillehammer med 4-1 i kamper. Storhamar vant den første kampen i kvartfinaleseieren med 9-1, men etter det har det bare gått Lillehammers vei. De slo tilbake på hjemmebane i den andre kampen og vant for første gang på seks år i Hamar OL-amfi søndag i den tredje. Den fjerde ble det en ny klar hjemmeseier, mens de gjentok bedriften torsdag og årets sesong er slutt for Storhamar-spillerne.
Fjorårets NM-vinner Stavanger slo ut Frisk Asker med 4-1 i kamper etter 5-2 seieren torsdag.
Fredag blir det klart hvem seriemester Sparta Sarpsborg velger i sin semifinale. Det står mellom Lillehammer og Lørenskog.
(NTB)
(NTB)
























Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen