Marit Røtvei (41) ble funnet omkommet sammen med søskenbarnet Ola M. Ørstad (55). Ikke mistanke om noe kriminelt.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
De to var søskenbarn, og Marit Røtvei er søsteren til Oppdals ordfører Ola Røtvei, og etterlater seg en mindreårig datter.
Ifølge lokalavisa Opp har familien bestemt at de skal begraves samtidig ved Oppdal kirke 7. juni.
- Bygda er preget over det som har skjedd, men ordføreren har signalisert at han fortsatt tar seg av sine viktigste arbeidsoppgaver, sier rådmann Dagfinn Skjølsvold til avisa.
Politiet har ikke kommet nærmere noe svar på hvorfor de omkom. Den foreløpige obduksjonsrapporten viser at Marit Røtvei trolig døde av drukning, mens Ola M. Ørstads dødsårsak fremdeles er uklart.
Men det er klart at det ikke var noen tegn til ytre vold på de omkomne. Politiet har heller ingen mistenkte i saken.
Det er ingen indikasjoner på at andre personer har vært involvert i tilknytning til dødsfallene.














Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen