To av tre franskmenn ser helst at Dominique Strauss-Kahn dropper å stille til presidentvalg, ifølge måling.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips

Værmelding for Paris

I dag I morgen Tirsdag Onsdag
Enkelte regnbyger med torden, perioder med sol22°Enkelte regnbyger med torden, perioder med sol23°Lettskyet23°Enkelte regnbyger med torden, perioder med sol21°

Hele tre firedeler sier også at de har liten tro på at den tidligere lederen for Det internasjonale pengefondet (IMF), som fortsatt er siktet for voldtekt i USA og er anmeldt for et voldtektsforsøk i Frankrike i 2003, kommer til å stille.

Før voldtektsanklagen i USA, var Strauss-Kahn sett på som den sterkeste kandidaten til å utfordre Frankrikes sittende president Nicolas Sarkozy.

Torsdagens måling ble utført av OpinionWay for Le Figaro. 65 prosent av de spurte sier de ikke ønsker Strauss-Kahns kandidatur, og 74 prosent sier de ikke tror han kommer til å stille.
(NTB)