Volbeat spilte opp til dans på Norway Rock.

Tips oss 2400
5

Hurramegrundt

  • Artist: Volbeat
  • Hvor: Norway Rock, Kvinesdal
  • Tilskuere: ca 4.000

    Se større kart Kvinesdal

    Værmelding for Kvinesdal

    I dag I morgen Fredag Lørdag
    Lett regn10°Enkelte regnbyger, perioder med sol16°Lett regn18°Halvskyet22°

    NORWAY ROCK: (Dagbladet.no) Danske Volbeat har hatt en formidabel oppslutning her til lands de siste årene.

    Det viser igjen da Michael Poulsen og hans firerbande klatrer opp på den imponerende sceneriggen - formet som noe som minner om en høygaffel - i Kvinesdal.

    Hvorfor være subtil når man først skal bruke penger på show?

    Det er tettpakket foran scenen og publikum tar imot bandets pattenterte rockabilly-metal med åpne armer. Og da er det bare for danskene å gyve løs på den tallrike menigheten med sitt arsenal av blytunge men dansbare riff.

    «Guitar Gangsters & Cadillac Blood»
    , «Sad Man's Tongue», «The Mirror and the Ripper» og bandets kanskje fineste låt, «Fallen» får alle gressmatta til å vibrere.

    På plate blir Volbeat ganske fort gammelt, de fleste låtene går mye i samme tempo og melodilinjene blir faretruende likelydende etter en stund, men slikt betyr ingenting i en sammenheng som dette.

    Volbeat er her for å lage fest og show og det klarer de til gangs. Humøret er på topp, spillemessig er det både lekent og kompakt og showet blendende.

    Mye har vært sagt om bandets frotsing i Metallica-referanser og både Metallica, Misfits, Slayer og Johnny Cash får sine korte hyllestsekvenser under konserten.

    Ikke en musikalsk opplevelse for historiebøkene, men en knallgod fest i det minste.
    John Arne Markussen

    Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.

    Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør

    Debattregler

    Mest kommentert

  • - Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?

    - Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?

    NRKs nye lisensønske provoserer. (1049 innlegg) Les mer

  • Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip

    Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip

    - Presser halvøya mot en atomkrig. (679 innlegg) Les mer

  • Muslimske Ribery ble dynket i øl

    Muslimske Ribery ble dynket i øl

    Varslet at han ikke ville akseptere det. (634 innlegg) Les mer

  • Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004

    Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004

    - Bare Gud får rett hver gang, sier Sylvia Browne. Men hun har utallige skivebom på rullebladet. (446 innlegg) Les mer

  • - De kysser alteret vårt. Det er et overgrep

    - De kysser alteret vårt. Det er et overgrep

    Opphetet på Bredtvet da katolikkene inntok Groruddalen. - Respektløst, svarte kirkevergen. (324 innlegg) Les mer

  • NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar

    NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar

    - Hvis en dame hadde truet meg med voldtekt, så hadde jeg ledd. (291 innlegg) Les mer

  • - Høyre og Frp driver skrivebordsteori

    - Høyre og Frp driver skrivebordsteori

    Mener barne- og likestillingsminister Inga Marte Thorkildsen. (296 innlegg) Les mer

  • Russefeiringen - for hvem, egentlig?

    Russefeiringen - for hvem, egentlig?

    Når russefeiringen i dag favoriserer og foregår på premissene til en liten gruppe bestående av rike, hvite nordmenn, bør konseptet revolusjoneres. (259 innlegg) Les mer