Mann i 20-årene kjørte utfor etter krangel på hyttetur.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips

Værmelding for Kvalsund

I dag I morgen Tirsdag Onsdag
Lett regn15°SluddSluddSludd

En mann i 20-årene ligger på intensitivavdelingen ved Hammerfest sykehus etter en utforkjøring i Skaidi-området i Kvalsund kommune i Finnmark.

Politiet var søndag morgen på vei til Porsanger kommune etter det hadde kommet inn melding om en uoverensstemmelse mellom et samboerpar på en hytte i området.

Klokka 05.45 oppdaget politiet en bil som hadde kjørt utfor veien ved Skaidi-området seks kilometer fra Hammerfest.

Kjørte etter krangel

- Det skal ha vært en uoverensstemmelse mellom samboerparet som førte til at mannen kjørte fra hytta i Porsanger.

Politiet var på vei til hytteområdet, og oppdaget utforkjøringen på veien dit, opplyser operasjonsleder Asgeir Aule i Vestfinnmark politidistrikt til NTB.

- Mannen ligger nå på intensivavdelingen ved Hammerfest sykehus, og det er usikkert om han skal fraktes til Universitetssykehuset i Nord-Norge, sier Aule.

(NTB).