- Jeg slo i veggen på innbytterbenken.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips
BANDASJERT: Slik kom Solbakken ut i pressesonen etter Köln-seieren mot Hamburg. Foto: Eduard Bopp.

BANDASJERT: Slik kom Solbakken ut i pressesonen etter Köln-seieren mot Hamburg.
Foto: Eduard Bopp.

(Dagbladet): Ståle Solbakken og Köln tok en etterlengtet seier da snudde kampen mot Hamburger SV til 4-3 i sluttminuttene i går.

Det var en tydelig glad Solbakken som møtte Dagbladet etter matchen.

- Det var en syk kamp, sa Solbakken til Dagbladet.

Den tyske avisen Express melder at den norske treneren slapp følelsene løs i løpet av de 90 minuttene på Imtech Arena. Det gikk ut over høyrehånda.

- Frustrert

Rett etter at 4-3-seieren var sikret, løp Solbakken inn i garderoben, og kom senere ut i intervjusonen med bandasjert høyrehånd og bærende på en stor ispose for å dempe hevelsen.

- Jeg irriterte meg over alle problemene vi hadde på dødball. Etter 2-2 målet slo jeg i veggen på innbytterbenken i fullt sinne, forklarte en atskillig roligere Solbakken på spørsmål om hva som hadde skjedd.

Nå frykter han et brudd.

- Vi må avvente røntgenundersøkelsen, sa Ståle, som dro rett til sykehuset etter ankomst Köln i går kveld.

Utskiftninger

Seieren gir Solbakken et lite pusterom etter enormt press de siste ukene. Etter store utskiftninger i gårsdagens mannskap, håper han nå at dette øker selvtilliten til spillerne.

- Vi har hatt store utskiftninger. Vi har ny keeper, ny stopper, Podolski har vært syk. Så vi hadde ikke akkurat et enkelt utgangspunkt, sa den tydelige fornøyde Köln-treneren til Dagbladet.
 
Kommentarer levert av Disqus