Problemet er at du ikke har lyst til å forlate senga.
RESTAURANTEN: Her serveres Story Hotels imponerende og fristende, typisk svenske frokostbuffé.
STORY HOTEL
Nett: www.storyhotels.com

Hotelltesten
Rom: Stor variasjon i størrelse, antall senger, pris og interiør. Alt er gjennomført og smakfullt - med flatskjerm og gratis internett.Frokost: Overveldende og smakfull buffé, inkludert i prisen. Pluss for ferske aviser, både svenske og utenlandske.
Andre tilbud: God restaurant. Store fellesområder, som bar og bakgård, innbyr til sosialisering. Svensk krimskrams, som smykker, klokker, utradisjonelle byguider og underbukser kan kjøpes i resepsjonen.
Barnevennlig: Barn opp til sju år bor gratis. Hotellet har ingen ekstrasenger, men babykrybber er tilgjengelig.
Det beste: Beliggenheten. Rett ved Stureplan.
Det verste: Beliggenheten. Rett ved Stureplan.
(Dagbladet Søndag): Hotelltesten.
Å bo på Story Hotel, Stockholms trendy hangout et steinkast unna Stureplan, føles som å befinne seg i et leilighetskompleks.
Her er det ingen resepsjon. Du sjekker inn for egen maskin, mottar en kode og taster deg inn på ditt respektive krypinn.
Skulle du likevel lure på noe, er det hjelpsomme hotellpersonalet bare tre tastetrykk unna.
«Ikke ring», står det på hjemmesida: Story ser helst at du bestiller selv.
Ulike romtemaer
Du kan velge mellom ulike romtemaer i forskjellige prisklasser - fra en overdådig loftsleilighet til små kott - som du finner «prospekt» av på hjemmesida.Vi valgte oss «The Bathroom», både på grunn av prisen og muligheten til å bade på rommet.
Utsikt fra senga til badekaret høres kanskje romantisk ut, men du bør være rimelig glad i personen du reiser med.
En glassvegg er det eneste som skiller badet fra resten av rommet - og den er ikke lydtett.
Designet for nyforelskede
Foruten badekaret, tar senga mesteparten av oppmerksomheten, men med tanke på at rommet er designet for nyforelskede par, burde det være greit.Et lite skap hadde likevel gjort seg, tenkte vi, mens vi sloss om de få kleshengerne som dinglet fra et stativ i hjørnet.
Likevel: Senga er så behagelig at en fristes til å ligge langflat, iført frottémorgenkåpe, og glane på flatskjermen gjennom hele oppholdet.
Fint for Story, dumt for Stockholm.
«Bohemian chic»
Story beskriver seg selv som «bohemian chic», og er gjennomført, uten å virke påtatt.Nakne murvegger med kunsttapet (som for øvrig er til salgs) klistret henslengt over hverandre, en sengestamme i antikt tre og en mønstret, blåhvit vask, formet som en salatbolle, er fine blikkfang.
Miniatyrflasker med Face-produkter ble tatt godt imot, det samme ble vannflaskene i minibaren, «compliments from Story Hotel».
Ved Stureplan
Beliggenheten ved Stureplan skimtes best om kveldene, da både baren og bakgården frekventeres av menn med vannkjemmet hår og platinablonde damer i stiletthæler.Heldigvis er hotellet godt isolert, og en slipper å ty til ørepropper - hvis ikke en med vilje har valgt seg et av de billige rommene over baren.
Hotellet frir til den yngre garde: Med frokost til klokka 12 i helgene slipper festløvene å krype ut av senga i ørska.
Fristende svensk buffé
- Dette rommet er for mørkt for frokost, klaget en morgengretten bedre halvdel over en skål frukt og en knasende croissant dagen derpå.Men om belysningen i frokostsalen (som også fungerer som hotellets smakfulle restaurant) blir for dunkel om morgenen, fikk utvalget oss til å lysne: En imponerende og fristende buffé, typisk svensk, lekkert dandert, med ferske aviser, kickstartet dagen vår.
Og skulle du ha glemt underbukse eller sokker, fikser Story det også.
Det du trenger for en vellykket helg hos söta bror, med andre ord.
I denne artikkelen
Sted:
Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.
Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør
Mest kommentert

- Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?
NRKs nye lisensønske provoserer. (1051 innlegg) Les mer

Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip
- Presser halvøya mot en atomkrig. (613 innlegg) Les mer

Nekter å snakke med lagkameraten etter øl-dynking
Muslimske Franck Ribery raser. (565 innlegg) Les mer

Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004
- Bare Gud får rett hver gang, sier Sylvia Browne. Men hun har utallige skivebom på rullebladet. (437 innlegg) Les mer

- De kysser alteret vårt. Det er et overgrep
Opphetet på Bredtvet da katolikkene inntok Groruddalen. - Respektløst, svarte kirkevergen. (324 innlegg) Les mer

NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar
- Hvis en dame hadde truet meg med voldtekt, så hadde jeg ledd. (291 innlegg) Les mer

- Høyre og Frp driver skrivebordsteori
Mener barne- og likestillingsminister Inga Marte Thorkildsen. (299 innlegg) Les mer

Spår at statsminister Erna Solberg blir økonomisk festbrems
Analyselskapet Pöyry anslår at den økonomiske veksten vil bremse opp med Erna bak rattet. (218 innlegg) Les mer




