Optimistisk dysterhet og instrumental maksimalisme på ny plate.
«Ghostly Kisses»
- Artist: Heroes & Zeros
- Plateselskap: Nightliner / Universal
En form for optimistisk dysterhet åpenbarer seg umiddelbart med den elektrobastante veggen på «Change Is Nothing» - en ny retning av instrumental maksimalisme som skal vise seg som å bli albumdefinerende.
Singelen «Salt Where the Sugar Should Be» når berusende høyder takket være fandenivoldsk synthbruk innenfor radaren til Animal Collective, og står sammen med den skarpt spissede Radiohead-estetiske «Amputee» og modulasjonshissige «Lightyears» for albumets desidert mest eklektiske høydepunkter.
«Ghostly Kisses» blir nærmest overveldende massiv som helhet, men dytter likevel Lillesandbandet opp på nye, ukjente høyder - høyder med meget gode fremtidsutsikter.
I denne artikkelen
Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.
Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør
Mest kommentert

- Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?
NRKs nye lisensønske provoserer. (1049 innlegg) Les mer

Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip
- Presser halvøya mot en atomkrig. (679 innlegg) Les mer

Muslimske Ribery ble dynket i øl
Varslet at han ikke ville akseptere det. (634 innlegg) Les mer

Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004
- Bare Gud får rett hver gang, sier Sylvia Browne. Men hun har utallige skivebom på rullebladet. (446 innlegg) Les mer

- De kysser alteret vårt. Det er et overgrep
Opphetet på Bredtvet da katolikkene inntok Groruddalen. - Respektløst, svarte kirkevergen. (324 innlegg) Les mer

NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar
- Hvis en dame hadde truet meg med voldtekt, så hadde jeg ledd. (291 innlegg) Les mer

- Høyre og Frp driver skrivebordsteori
Mener barne- og likestillingsminister Inga Marte Thorkildsen. (296 innlegg) Les mer

Russefeiringen - for hvem, egentlig?
Når russefeiringen i dag favoriserer og foregår på premissene til en liten gruppe bestående av rike, hvite nordmenn, bør konseptet revolusjoneres. (259 innlegg) Les mer


