Katzenjammer viser en god posjon selvinnsikt med sin coverversjon av «Land Of Confusion».
«A Kiss Before You Go»
- Artist: Katzenjammer
- Plateselskap: Propeller/Universal
I sin sprudlende og eklektiske musikkstil blander den fargerike og velspillende kvartetten elementer fra country, folk, pop, bluegrass og punk fra forskjellige deler av verden.
Jentene tar oss med på en reise rundt globusen hvor vi shotter vodka i Russland og tygger skrå i Sørstatene, vi drikker whiskey i Irland og surfer på Hawaii, mens vi hele tiden mellomlander i en kabaret på Balkan.
De forener tidvis sjangrene på en imponernede måte, og skifter stemning like fort som humørsvingningene til en gravid kvinne.
Resultatet er like sprikende som den sjangeroverskridende musikken i seg selv. Det er alt fra fornøyelig og interessant til slitsomt eller kjedelig.
Differanse mellom live og studio
Et annet aber med platen er den fortsatt litt for store differansen mellom det kvartetten leverer live og i studio.For fyrverkeriet av et liveshow multiinstrumentalistene er beryktet for lot seg ikke helt feste til plateformatet på den spellemann-nominerte debutplaten «Le Pop», og gjør det heller ikke denne gangen.
Skapt for å forvirre
Genesis-coveren med den svært passende tittelen «Land Of Confusion» virker som en bekreftelse på den evigvarende mistanken om et uttrykk skapt for å forvirre.Til tross for at Katzenjammer spiller på hva enn det måtte være av instrumenter, bør de vokale prestasjonene og deres seksitalls-arrangementer trekkes fram som et av bandets største styrker.
Best er kvartetten på de enkle poplåtene og de såre balladene, eksempelvis «When The Laughter´s Gone» og «Lady Marlene».
Litt mer fokus på låter neste gang så ryket øynene på terningen opp.
I denne artikkelen
Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.
Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør
Mest kommentert

- Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?
NRKs nye lisensønske provoserer. (1049 innlegg) Les mer

Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip
- Presser halvøya mot en atomkrig. (679 innlegg) Les mer

Muslimske Ribery ble dynket i øl
Varslet at han ikke ville akseptere det. (634 innlegg) Les mer

Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004
- Bare Gud får rett hver gang, sier Sylvia Browne. Men hun har utallige skivebom på rullebladet. (446 innlegg) Les mer

- De kysser alteret vårt. Det er et overgrep
Opphetet på Bredtvet da katolikkene inntok Groruddalen. - Respektløst, svarte kirkevergen. (324 innlegg) Les mer

NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar
- Hvis en dame hadde truet meg med voldtekt, så hadde jeg ledd. (291 innlegg) Les mer

- Høyre og Frp driver skrivebordsteori
Mener barne- og likestillingsminister Inga Marte Thorkildsen. (296 innlegg) Les mer

Russefeiringen - for hvem, egentlig?
Når russefeiringen i dag favoriserer og foregår på premissene til en liten gruppe bestående av rike, hvite nordmenn, bør konseptet revolusjoneres. (259 innlegg) Les mer


