Woods om eks-caddien som kalte ham «svart rasshøl».
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
Williams sjokkerte da han kalte Woods «et svart rasshøl» da han talte under en prisutdelingsmiddag i Shanghai sist helg. Han var golfstjernens caddie i en årrekke, men fikk sparken i juli. Kommentaren kom i forbindelse med at Williams fortalte om sin voldsomme feiring da hans nye arbeidsgiver Adam Scott vant en turnering.
Reaksjonene har vært mange etter uttalelsene, og Williams har personlig beklaget overfor Woods. Golfikonet forteller at de tok hverandre i hånden og at han er ferdig med hendelsen.
- Vi snakket om det i morges, møttes ansikt til ansikt og snakket om det. Vi er enige om at det var feil å si noe slikt, og han beklaget, sa Woods tirsdag.
- Det gjorde selvfølgelig vondt, men Steve er ingen rasist. Det er det ingen tvil om. Det burde ikke ha blitt sagt, og han skulle ønske han ikke hadde kommet med kommentaren, la den tidligere verdenseneren til.
(NTB)




















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen