Egget ble frosset ned i 1993 og tok ikke skade av lagringen.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
Den ikke navngitte kvinnen fikk etter en fruktbarhetsbehandling lagt flere egg på lager, het det i avisens artikkel om saken onsdag. Artikkelen var utstyrt med tittelen «Babyen som kom inn fra kulden».
- Den gang lyktes jeg ikke i å bli gravid, og jeg var svært fortvilet, sier den nå 41 år gamle kvinnen til Yediot Achronot. Hun sluttet med fruktbarhetsbehandlingen, og ble deretter til sin overraskelse gravid - ikke bare én, men to ganger.
Derfor har hun fra før av to døtre, som er henholdsvis 16 og 14 år gamle. Men ønsket om enda et barn førte til nye mislykte forsøk med kunstig befruktning, til kvinnen kom på at hun hadde et reagensrør med et befruktet egg i fryseren.
Det nyfødte barnet er en pike som får navnet Shirel, som betyr «Guds sang». Hun kom til verden i Afula nord i Israel sist lørdag, og mammaen sier spøkefullt at Shirel vel strengt tatt er å betrakte som hennes eldste og ikke hennes yngste datter.
(NTB)














Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen