Håvard Klemetsen ble beste norske på 5.-plass.

Tips oss 2400
Edelmann hadde 16 sekunder til gode på Janne Ryynänen etter hopprennet som ble unnagjort fredag. Finnen var til slutt 8 sekunder bak. Japanske Akito Watable ble nummer tre, slått med 12,2 sekunder.

Veteranen Håvard Klemetsen som gikk ut som nummer fire, men tapte en plassering og var til slutt 26,3 sekunder bak vinneren i mål.

Magnus Krog som vant fredagens åpningsrenn hadde ikke et like godt utgangspunkt denne gangen. Han endte på sjetteplassen, slått med 33,5 sekunder.

Magnus Moan hadde et håpløst utgangspunkt, men etter et solid langrennet gikk han seg opp 11.-plass. Det var hele 1.43 minutter fram til vinneren i mål. Thomas Kjelbotn klarte også verdenscuppoeng med sin 29.-plass.

Jan Schmid (31.-plass) og Mikko Kokslien (44.-plass) hadde et altfor dårlig utgangspunkt og satset ikke maksimalt i langrennet.

Edelmann tok over den gule ledertrøyen fra Krog. Kombinert folket fortsetter sine konkurranser i Lillehammer og Sjusjøen neste helg.

(NTB)

I denne artikkelen
John Arne Markussen

Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.

Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør

Debattregler

Mest kommentert

  • - Fascisme er det riktige for Tyskland og Italia

    - Fascisme er det riktige for Tyskland og Italia

    Det skriver 20-årige John F. Kennedy i dagboka si under Europa-tur i 1937. (461 innlegg) Les mer

  • Dette skjer i kroppen når du dør

    Dette skjer i kroppen når du dør

    - Døden handler om tap av kontroll både fysisk, psykisk og eksistensielt. (407 innlegg) Les mer

  • Her bankes en politimann opp mens en jente ler og roper «allah akhbar, politiet løper!»

    Her bankes en politimann opp mens en jente ler og roper «allah akhbar, politiet løper!»

    Svensk politi bekrefter at mannen som blir banket opp er politi og sier videoen vil bli brukt i etterforskningen. (384 innlegg) Les mer

  • Den som sover synder ikke!

    Den som sover synder ikke!

    Fordommer og folks individuelle ubehag kan ikke rettferdiggjøre kriminalisering av mennesker i nød. (333 innlegg) Les mer

  • - Vi har ikke livstidsstraff i Norge

    - Vi har ikke livstidsstraff i Norge

    Men i realiteten kan Rune Øygard aldri komme tilbake til politikken, sier Aps Raymond Johansen. (329 innlegg) Les mer

  • - Vi gråt i hverandres armer i 20 minutter da han dro

    - Vi gråt i hverandres armer i 20 minutter da han dro

    Jürgen Klopp får tårer i øynene av hvordan Manchester United bruker Shinji Kagawa. (301 innlegg) Les mer

  • Gareth Bale til Manchester United?

    Gareth Bale til Manchester United?

    «Silly season» er i gang! (297 innlegg) Les mer

  • Venstre og KrF tyr til Jens om Siv ikke vil

    Venstre og KrF tyr til Jens om Siv ikke vil

    Venstre og KrF åpner for budsjettsamarbeid med Ap. (252 innlegg) Les mer