Håvard Klemetsen ble beste norske på 5.-plass.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
Veteranen Håvard Klemetsen som gikk ut som nummer fire, men tapte en plassering og var til slutt 26,3 sekunder bak vinneren i mål.
Magnus Krog som vant fredagens åpningsrenn hadde ikke et like godt utgangspunkt denne gangen. Han endte på sjetteplassen, slått med 33,5 sekunder.
Magnus Moan hadde et håpløst utgangspunkt, men etter et solid langrennet gikk han seg opp 11.-plass. Det var hele 1.43 minutter fram til vinneren i mål. Thomas Kjelbotn klarte også verdenscuppoeng med sin 29.-plass.
Jan Schmid (31.-plass) og Mikko Kokslien (44.-plass) hadde et altfor dårlig utgangspunkt og satset ikke maksimalt i langrennet.
Edelmann tok over den gule ledertrøyen fra Krog. Kombinert folket fortsetter sine konkurranser i Lillehammer og Sjusjøen neste helg.
(NTB)




















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen