Aafk og TIL møter Eto'o.
VERDENSSTJERNE: Samuel Eto'o er Anzjis stjernespiller, kameruneren kom fra italienske Inter. Foto: REUTERS/Jerry Lampen
Turneringen spilles i Benidorm og La Manga. Molde og RBK skal spille sine kamper i Benidorm.
12 lag fra sju nasjoner deltar når turneringen avvikles for tredje gang. Copa del Sol innledes 28. januar. Gruppevinner spiller finale 7. februar.
Cupmester Aalesund er i La Manga-gruppen sammen med Tromsø. Kalmar FF, FC København, Anzji og Sjakthar Donetsk. 18 av 19 kamper blir fjernsynsoverført.
- Vi har mottatt gode tilbakemeldinger fra lagene i årets turnering som er godt fornøyd med motstanden og kampoppsettet, sier Jo Bergsvand, turneringsleder for Copa del Sol i Norsk Toppfotball.
De norske lagene får tøff motstand. Aalesund og Tromsø skal ut mot de ukrainske mesterne fra 2011, Sjakthar Donetsk.
I tillegg venter russisk Anzji med Samuel Eto'o som den store stjernen. De danske mesterne FCK blir også en vanskelig oppgave. Kalmar FF ble nummer åtte i Allsvenskan sist sesong.
For Molde og Rosenborg venter noe lettere motstand, men det er høy kvalitet på Spartak Moskva.
Laget ligger på fjerdeplass i den russiske førstedivisjonen. IFK ble nummer sju i Sverige sist sesong, mens Olimpija er på tredjeplass i den slovenske eliteserien. Dalian Aerbin er en spennende klubb fra kinesisk fotball.
Klubben rykket sist sesong opp til den kinesiske superligaen.
(NTB)
I denne artikkelen
Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.
Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør
Mest kommentert

Her får syklisten nok av aggressive bilister og stopper midt i Oslo-trafikken
Men syklisten får full støtte fra jusprofessor. (1544 innlegg) Les mer

Menn jobber mest, kvinner klager mest
Menn har størst arbeidsbyrde, også når hjem og barn tas med. Men det vi hører om, er tidsklemte, dobbeltarbeidende kvinner. (634 innlegg) Les mer

Fjordman som offer
Ingress (490 innlegg) Les mer

Narvesen skal selge pølser med krokodillekjøtt - dyrebeskyttelsen reagerer
Forstår ikke behovet for Narvesens nye krokodillepølser. (449 innlegg) Les mer

Nettkampen mot nakensensur øker
Nekter for at nakenbading er porno. (367 innlegg) Les mer

Nå advarer myndighetene mot for mye laks
Nytt offisielt helseråd fra i morgen. (355 innlegg) Les mer

- Ideen om en palestinsk stat er et blindspor
Ministeruttalelse skaper sinne. (329 innlegg) Les mer

- NSA driver med «ulovlig» avlytting
Ny sikkerhetsavsløring fra toppolitiker ryster USA. (314 innlegg) Les mer


