Permitterer 65 av 160 ansatte.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
Så sent som i slutten av november kunngjorde REC-ledelsen kutt i produksjonen ved Herøya i Telemark med 60 prosent. Også i Narvik har REC besluttet å legge ned store deler av produksjonen. Det siste året er 1.000 REC-ansatte permittert, skriver E24.
- Spotprisene har stabilisert seg sammenlignet med det vi så gjennom store deler av 2011, men de er fortsatt lave. I tillegg er det i første kvartal erfaringsmessig mindre etterspørsel. Derfor ønsker vi nå å redusere eksponeringen vår, og stenger derfor midlertidig ned halvparten av produksjonen i Glomfjord, sier konserndirektør John Andersen.
Han sier håpet er at produksjonen vil komme i gang igjen for fullt så fort som mulig, men at det trolig ikke vil skje de første månedene. Høyere pris og etterspørsel er en forutsetning.
I en børsmelding skriver selskapet at produksjonen ved fabrikkene i Singapore og USA fortsetter som før med full kapasitet.
(NTB)















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen