Telenor vil selge sin eierdel i A-pressen, men for LO som er den andre storeieren i mediekonsernet, er det uaktuelt å overta aksjeposten ifølge Roar Flåthen.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
En slik strategi tror han de aller fleste mener ville vært veldig uheldig. A-pressen eies i dag av LO og forskjellige LO-forbund med 48,6 prosent, Telenor har 48,2 prosent mens stiftelsen Fritt Ord sitter på 3,2 prosent av aksjene.
Etter at Telenors konserndirektør Kristin Skogen Lund i både Klassekampen og Dagens Næringsliv mandag gjorde det klart at selskapet ønsker å selge seg ut av A-pressen dersom muligheten skulle dukke opp, sier Roar Flåthen det er vanskelig å se for seg norske kjøpere av A-pressen.
- I mange år har Telenor vært en god partner for LO i vårt felles eierskap av A-pressen, men vi har vært innforstått med at de vil ut. Når dette nå sies i klartekst, håper vi at det kommer en ny eier som er villig til å tenke like langsiktig, sånn at A-pressen blir et godt konsern som legger grunnen for norsk mediemangfold, sier Flåthen. (©NTB)














Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen