Loeb vant.

Tips oss 2400

Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no

Mer info om tips
Petter Solberg leverte varene i comebacket som fabrikkfører for Ford. Nordmannen kjørte inn til tredjeplass i Rally Monte-Carlo.

Verdensmester Sebastien Loeb fra Frankrike vant årets første VM-runde i rally. Det skal kjøres 13 runder.

Spanske Dani Sordo ble toer i sin Mini Cooper. For første gang siden Rauno Aaltonen vant sammenlagt i 1967 var fabrikanten på podiet i Monte-Carlo.

Loeb vant Rally Monte-Carlo for sjette gang. Petter Solberg sikret fartsprøveseirer på SS11, SS15, SS16 og SS17. Nordmannen imponerte i rallyet, spesielt i går da han vant tre av fire prøver.

Storebror Henning Solberg endte på 13.-plass. 20.16,3. minutter skilte opp til vinneren Loeb.

Monte-Carlo gjorde comeback i WRC. De tre siste årene har det klassiske løpet, som ble kjørt for 80. gang i år, vært en del av konkurrerende IRC.

(NTB)

Stem på klubben i ditt hjerte

Stemmelokalet har stengt!

 
Kommentarer levert av Disqus