Men langrenn blir fulgt av klart flest.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
Denne sesongen har NRKs langrennssendinger blitt fulgt av i snitt 479.000 seere. Det er klart best. Deretter følger hopp (385.000), skiskyting (383.000) og kombinert (249.000).
Tyngre er det å selge inn skøyter (216.000), skicross (214.000) og alpint (208.000), skriver Dagsavisen. Kombinert danker ut både skøyter og kanskje mest overraskende alpint, som er en stor vinteridrett i mange land.
- Jeg er både overrasket og ikke overrasket over disse tallene. Jeg har for eksempel alltid ment at kombinert interesser hvis norske utøvere er med å prege konkurransene, sier landslagstrener i kombinert, Kristian Hammer.
Han kan glede seg over at flere følger med når Magnus Moan, Mikko Kokslien og Magnus Krog er i aksjon enn når Aksel Lund Svindal kjører for krystallkulen (sammenlagtseieren) i alpint.
(NTB)




















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen