Låste seg inn på soverommet for å unngå å høre kattenes dødsskrik.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
I PLATPOSER: I denne fryseren oppbevarte kvinnen de drepte kattungene i plastposer. Foto: Politiet
Hun drepte kattene ved å putte dem i fryseren, og er nå dømt for dyreplageri, skriver den svenske avisa Expressen.
- Klarte ikke å ta vare på dem
I retten forklarte kvinnen at katten hennes fikk flere kull med kattunger siden 2008.- Jeg bryr meg veldig mye om dyr, men klarte ikke å ta vare på alle kattungene, sa kvinnen.
I to omganger avlivet hun derfor kattene ved å putte dem i plastposer i fryseren. For å unngå å høre kattenes dødsskrik, låste hun seg inne på soverommet eller gikk tur i skogen ifølge avisa.
Det var etter en ransakelse hjemme hos kvinnen at politiet skal ha oppdaget de 38 kattungene fryst ned i kvinnens fryser.
- Ikke til hensikt å plage dyrene
Aktor ba om en fengselsstraff, fordi kvinnen gjentatte ganger skal ha brukt den samme metoden for dyredrapene, men kvinnens forsvarer hevdet at retten måtte ta hensyn til kvinnens livssituasjon.Tingretten dømte kvinnen for dyreplageri, men i dommen heter det at kvinnen ikke hadde til hensikt å plage dyrene. Hun ble derfor dømt til prøvetid og 30 dags-bøter á 200 kroner.


















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen