Mann i 20-åra siktet. Ble stoppet da politiet kjørte inn i bilen hans.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
Rundt klokken 19 i kveld begynte politiet å følge etter en bil på grensen mellom Våler og Elverum, skriver avisa Glåmdalen.
Politiet ville stanse bilden fordi den var uregistrert.
Tre personer pågrepet
Det ble på et tidspunkt avfyrt skudd mot politipatruljen.- Mannen er foreløpig siktet for trusler mot politiet og siktelsen kan bli endret eller utvidet senere, skriver politiet i en pressemelding.
I tillegg er to jenter pågrepet, og skal avhøres som vitner av politiet. Disse satt inne i bilen.
Pågripelsen av mannen skjedde etter at en av politiets biler kjørte inn i bilen til siktede ved Snålroa i Åsnes. Politiet truet med våpen, og mannenn overga seg uten at noen ble skadet.
Ingen skadet
Et politihelikopter og flere patruljer var med i letingen etter bilen. Det ble funnet og beslaglagt et to-håndsvåpen i bilen siktede kjørte.Den ene pågripelsen skjedde ved Hovelsåsen i Åsnes etter at bilen hadde lekt katt og mus med politiet.
I grøfta
Operasjonsleder i Hedmark politidistrikt, Morten Bjerkestrand, skriver i pressemeldingen at forfølgelsen startet etter at bilen ikke ville stanse for kontroll på fylkesvei 210, like nord for Braskereidfoss.Politiet etterlyste en mørk BMW i 3-serien, sedan, med et ukjent registreringsnummer.
Ifølge Østlendingen kjørte mannen i grøfta, de to andre personene skal være jenter.
Dagbladet kommer med mer.















Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen