Denne videoen viser hvorfor du bør være oppmerksom i sikkerhetssjekken.
Send tips til Dagbladet.no MMS/SMS: 2400 Tlf: 2400 0000 e-post: 2400@db.no
Videoen over er sendt ut av sheriffkontoret i Broward County, Florida. Den viser hvordan en passasjer ser sitt snitt til å skaffe seg en ny Rolex-klokke etter å ha hentet med seg sine ting.
Passasjeren plukket med seg sine egne ting på vanlig vis, før han plutselig fikk øye på Rolex-klokka som lå der ubeskyttet. Etter å ha sett seg omkring kunne mannen konstatere at han var alene ved klokka.
Uten å nøle plukket han med seg den svindyre klokka, og forsvant.
Kvinnen som hadde glemt klokka, Gloria de Regalado, tok kontakt med de ansatte i sikkerhetssjekken da hun merket at hun ikke lenger hadde klokka på armen. Den hadde hun glemt i sikkerhetssjekken, og de fant fort fram til overvåkningsbildene av mannen. Klokka skal ha hatt en verdi på nesten 40.000 kroner.
Men hvilket fly han hadde satt deg på, var det ikke godt å si. Politiet klarte ikke å finne ham på flyplassen, og etter å ha undersøkt noen fly måtte man konstatere at mannen hadde kommet seg unna.
Selve tyveriet er imidlertid fanget på film for evig og alltid.













Anbefal artikkelen via e-post
Anbefal artikkelen via mobil
Skriv ut artikkelen