TV2 kunne ikke si nei til ny sesong med «Hver gang vi møtes».

Tips oss 2400
HYLLES: I kveld blir Elvira Nikolaisen hyllet av Bertine Zetlitz og de andre artistene. Foto: Bjørn Langsem

HYLLES: I kveld blir Elvira Nikolaisen hyllet av Bertine Zetlitz og de andre artistene. Foto: Bjørn Langsem

«Hver gang vi møtes»

• TV 2-program der kjente artister synger hverandres sanger.

• I seriedebuten i vinter er det Anne Grete Preus, Halvdan Sivertsen, Elvira Nikolaisen, Øystein Dolmen, Jan Eggum, Vinni og Bertine Zetlitz sjekker inn på Hvaler gjestgiveri.

• Artistene bor sammen i åtte dager, og hyller hverandre ved å synge coverversjoner av hverandres største hits.

• Hvert program er viet én artist, og utspiller seg over én dag. I den åttende episoden er det duket for duetter.

• Blitt en stor suksess med rundt 600 000 seere - og nå skal TV2 og Mastiff gå i gang med en ny runde.
MER MORO: Programdirektør i TV2, Pil Gundelach Brandstrup lover ny sesong med «Hver gang vi møtes». Foto: Robin Skjoldborg

MER MORO: Programdirektør i TV2, Pil Gundelach Brandstrup lover ny sesong med «Hver gang vi møtes». Foto: Robin Skjoldborg

Dagbladet kan i dag bringe nyheten om at det blir en ny sesong med suksesserien «Hver gang vi møtes».

TV2 bestemt seg for å fortsette med den populære serien. Tv-seerne har kastet seg over de varme artistmøtene.

I kveldens program på TV2, seriens sjette av i alt åtte episoder, er det Elvira Nikolaisen som skal hylles av sine medartister.

I artistdialog

- Planleggingen av en ny sesong er i gang. Vi er i gang med å finne nye artister, sier programdirektør i TV2, Pil Gundelach Brandstrup til Dagbladet.

Hun kan ennå ikke gå ut med noen navn, men bekrefter at de er i dialog med flere aktuelle og ønskede kandidater.

- Vi ønsker kvinnelige og mannlige artister, bredt sammensatt både alders- og sjangermessig, sier Brandstrup.

Surfer videre

«Hver gang vi møtes» har ikke bare engasjert tv-seere, men og også artistene som deltar. Etter det Dagbladet kjenner til, er det mange artister som kunne tenke seg å være med i en ny t-runde.

Det er mange åpenbare grunner til at TV2 ønsker å surfe videre på suksessen.

- Årsaken som fantastisk respons, høy kvalitet - ikke minst musikalsk. Det beste eksemplet er Vinnis versjon av Halvdans Sivertsens «Sommerfuggel i vinterland», sier Brandstrup.

Drømmeartister

Hittil har opptaket av «Sommerfuggel i vinterland» hatt over 1,5 millioner visninger på You Tube. Det sier mye om responsen for konseptet - når det treffer så godt.

- Vi har fått mange tips fra seerne på Facebook og Twitter på hvilke artister som kan være med, sier Brandstrup - noe som også illustrerer engasjementet blant folk.

Pil Gundelach Brandstrup tror ikke det blir noe problem med å finne artister som kan være med, men ønsker ikke å navngi drømmeartistene. TV2-ledelsen sier heller ikke noe om når neste utgave av skal sendes, om det blir til høsten eller først neste år.
I denne artikkelen
John Arne Markussen

Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.

Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør

Debattregler

Mest kommentert

  • - Fascisme er det riktige for Tyskland og Italia

    - Fascisme er det riktige for Tyskland og Italia

    Det skriver 20-årige John F. Kennedy i dagboka si under Europa-tur i 1937. (464 innlegg) Les mer

  • Dette skjer i kroppen når du dør

    Dette skjer i kroppen når du dør

    - Døden handler om tap av kontroll både fysisk, psykisk og eksistensielt. (407 innlegg) Les mer

  • Her bankes en politimann opp mens en jente ler og roper «allah akbar, politiet løper!»

    Her bankes en politimann opp mens en jente ler og roper «allah akbar, politiet løper!»

    Svensk politi bekrefter at mannen som blir banket opp er politi og sier videoen vil bli brukt i etterforskningen. (384 innlegg) Les mer

  • Den som sover synder ikke!

    Den som sover synder ikke!

    Fordommer og folks individuelle ubehag kan ikke rettferdiggjøre kriminalisering av mennesker i nød. (332 innlegg) Les mer

  • - Vi har ikke livstidsstraff i Norge

    - Vi har ikke livstidsstraff i Norge

    Men i realiteten kan Rune Øygard aldri komme tilbake til politikken, sier Aps Raymond Johansen. (321 innlegg) Les mer

  • Norske menn voldtar ikke

    Norske menn voldtar ikke

    Feministene konspirerer mot norske hvite menn, ifølge Rolness. (297 innlegg) Les mer

  • Gareth Bale til Manchester United?

    Gareth Bale til Manchester United?

    «Silly season» er i gang! (264 innlegg) Les mer

  • - Vi gråt i hverandres armer i 20 minutter da han dro

    - Vi gråt i hverandres armer i 20 minutter da han dro

    Jürgen Klopp får tårer i øynene av hvordan Manchester United bruker Shinji Kagawa. (256 innlegg) Les mer