For det er vanligvis gode nyheter for Hønefoss.
FLERE GIGANTSJANSER: Hønefoss sløste bort seieren mot Lillestrøm. Se alle sjansene her.
SJOKKTAP FOR LIVERPOOL: Her blir Gary Caldwell matchvinner for Wigan, som vant 2-1 på Anfield i går. Foto: AFP PHOTO/IAN MacNICOL
Kaptein Frode Lafton gjør sin 19. sesong i HBK. Den lojale klubbspilleren er ivrig Liverpool-supporter og fikk med seg at favorittlaget lørdag tapte 1-2 hjemme mot Wigan bare minutter før Hønefoss spilte i gang sin sesong.
- Jeg var «glad» Liverpool tapte. For selv om jeg ikke er overtroisk eller noe sånn, så har det nesten vært sånn det siste året at vi har tapt eller spilt uavgjort når Liverpool har vunnet. Og har Liverpool tapt så har vi vunnet. Så jeg ble litt glad da jeg hørte det, selv om det nå er krise på Anfield, sa Lafton til NTB.
I 2010 var ikke HBK helt klare på hva som ventet i eliteserien. Klubben handlet inn spillere på navn, ikke om de passet inn. Og laget var ikke komponert ideelt med flere spillere «ute» av posisjon. Mot LSK lørdag virket laget mye mer samspilt.
- Vi tenker ikke så mye på 2010, men har vært på en «go» ganske lenge. Nå har vi vel 14-15 kamper uten tap. Det var viktig å prestere mot LSK. Vi hadde fortjent tre poeng. Det hadde vært moro med mål, for da hadde vi kjørt enda hardere. Og så var det litt moro ettersom de sa at de skulle slå oss 7-0 (LSK åpnet med 7-0 mot Stabæk i fjor), sa Lafton.
Men åpningskampen bar preg av et tempo som spillerne ikke alltid hadde ferdigheter til å matche. Lafton mener begge lag burde brukt mer tid med ball.
- Det hadde vært bedre om vi brukte mer tid med ball. Vi i Hønefoss har et mål om mer enn to trekk med ball, for da åpner det seg ofte opp muligheter, viser all statistikk, sa Lafton.
(NTB)
I denne artikkelen
Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.
Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør
Mest kommentert

Gild ungdom. Slumsete politikere.
I motsetning til Borch er jeg mest opptatt av at flertallet av dem som mottar sosialhjelp og annen stønad fra NAV er syke mennesker. (759 innlegg) Les mer

Her bankes en politimann opp mens en jente ler og roper «allah akhbar, politiet løper!»
Svensk politi bekrefter at mannen som blir banket opp er politi og sier videoen vil bli brukt i etterforskningen. (383 innlegg) Les mer

- Rooneys problemer handlet om Ferguson
Sannsynlig at han blir i United, skriver The Times. (372 innlegg) Les mer

- Fascisme er det riktige for Tyskland og Italia
Det skriver 20-årige John F. Kennedy i dagboka si under Europa-tur i 1937. (358 innlegg) Les mer

Dette skjer i kroppen når du dør
- Døden handler om tap av kontroll både fysisk, psykisk og eksistensielt. (347 innlegg) Les mer

Gareth Bale til Manchester United?
«Silly season» er i gang! (293 innlegg) Les mer

- Ferguson sier han aldri har kastet bort en sånn ledelse før
Og her er et knippe andre som la opp i dag. (246 innlegg) Les mer

Jo, de kompetente finnes!
Kommentarene og pekefingrene rettet mot kjønnsfordelingen på festivaler er blitt et sikkert vårtegn i seg selv. (218 innlegg) Les mer


