15 mål mellom LSK og RBK i fjor. Se alle her!
SE ALLE MÅLENE: I oppgjøret mellom Lillestrøm og Rosenborg. 25. runde i fjorårets Tippeliga-sesong.
| Lag | Kamper | Målforskjell | Poeng |
|---|---|---|---|
| Strømsgodset | 15 | 32-18 | 35 |
| Molde | 15 | 28-16 | 31 |
| Rosenborg | 15 | 25-13 | 28 |
| FK Haugesund | 15 | 23-15 | 24 |
| Tromsø | 15 | 25-19 | 23 |
| Vålerenga | 15 | 19-20 | 21 |
| Hønefoss | 15 | 14-16 | 21 |
| Aalesund | 15 | 20-17 | 20 |
| Brann | 15 | 28-24 | 19 |
| Sogndal | 15 | 17-20 | 18 |
| Viking | 15 | 13-23 | 18 |
| Lillestrøm | 15 | 22-27 | 17 |
| Sandnes Ulf | 15 | 19-25 | 17 |
| Odd Grenland | 15 | 21-27 | 16 |
| Fredrikstad | 15 | 24-28 | 12 |
| Stabæk | 15 | 12-34 | 7 |
LILLESTRØM (Dagbladet): Møtene mellom de gamle erkerivalene Lillestrøm og Rosenborg var blant høydepunktene forrige sesong i Tippeligaen, og 15 mål ble scoret i løpet av to kamper på Åråsen og Lerkendal.
Rade Prica sto for fire av dem allerede i det første møtet i Trondheim, da Rosenborg først snudde 1-3 til 4-3, før Lillestrøm sikret ett poeng på overtid etter en kontroversiell corneravgjørelse.
På Åråsen fikk RBK lettere spill.
Lillestrøm startet riktignok målfesten, men da Morten Moldskred sendte i vei en utsøkt lobb over Stefan Logi Magnusson i LSK-buret, kunne trønderne reise hjem med et smakfullt 5-2-resultat i bagasjen.
- Vi holdt ikke i 90 minutter da, og skal man ta poeng mot Rosenborg må man holde hele distansen. De kjørte og kjørte på, sier LSK-kaptein Frode Kippe til Dagbladet.
Søndag kveld møtes de to tradisjonsrike klubbene på nytt. Kippe tror på revansj.
- Jeg så Rosenborg mot Brann, og det virket som de var friske og raske. Det kommer til å bli en tøff, men underholdende kamp. Vi er godt trent, og godt forberedt og jeg har trua på seier. Spillet vårt er på bedringens vei, og det kommer til å bli bedre og bedre for hver kamp vi spiller, sier kapteinen.
- Vi har mange nye spillere, og samspillet er ikke helt optimalt ennå. Men det kommer, sier Kippe.
Ankersen trolig i troppen
RBK-trener Jan Jönsson varsler overfor egen hjemmeside at nyervervelsen Peter Ankersen kan være på plass allerede til møtet på Åråsen.
- Ja, det kan være aktuelt. Ankersen spiller i den posisjonen vi har vært mest sårbar. Så vi er veldig glade for at det ser ut til å ordne seg. Han har rett alder og kan utvikle seg videre i Rosenborg, sier svensken.
Posisjonen han snakker om er sentralt i forsvaret, og den svekkes ytterligere ettersom RBK må klare seg uten Stefan Strandberg til helga.
- Vi testet han tøffere i dag og da fikk han smerter i låret. Dermed er det uaktuelt at han spiller på søndag. Nå legger vi opp et litt annet løp slik at han forhåpentligvis er klar til hjemmekampen mot Sogndal, sier medisinsk koordinator Haakon Schwabe.
Andersson spilleklar
Framover på banen er trønderne langt bedre rustet, og Jan Jönsson har luksusproblemet med å måtte velge mellom skadefrie Rade Prica, Daniel Fredheim Holm, Steffen Iversen og John Chibuike.
Lillestrøm på sin side åpnet med 0-0 borte mot Hønefoss forrige uke, men kan glede seg over å ha Johan Andersson helt spilleklar til søndagens kamp.
- Ja, jeg er på vei tilbake. Men jeg har nesten ikke trent, bare et par ganger, siden jeg fikk strekken på forsiden av låret. Men kroppen kjennes bra. Muskelen må leges litt lenger og bli litt mer spenstig, bare. Så det ser absolutt bra ut, sier Andersson til lsk.no.
MÅLRIKT: 4-4 ble det på Lerkendal da de to lagene møttes der.
I denne artikkelen
Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.
Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør
Mest kommentert

- Fascisme er det riktige for Tyskland og Italia
Det skriver 20-årige John F. Kennedy i dagboka si under Europa-tur i 1937. (461 innlegg) Les mer

Dette skjer i kroppen når du dør
- Døden handler om tap av kontroll både fysisk, psykisk og eksistensielt. (407 innlegg) Les mer

Her bankes en politimann opp mens en jente ler og roper «allah akhbar, politiet løper!»
Svensk politi bekrefter at mannen som blir banket opp er politi og sier videoen vil bli brukt i etterforskningen. (384 innlegg) Les mer

- Vi har ikke livstidsstraff i Norge
Men i realiteten kan Rune Øygard aldri komme tilbake til politikken, sier Aps Raymond Johansen. (329 innlegg) Les mer

Den som sover synder ikke!
Fordommer og folks individuelle ubehag kan ikke rettferdiggjøre kriminalisering av mennesker i nød. (327 innlegg) Les mer

- Vi gråt i hverandres armer i 20 minutter da han dro
Jürgen Klopp får tårer i øynene av hvordan Manchester United bruker Shinji Kagawa. (297 innlegg) Les mer

Gareth Bale til Manchester United?
«Silly season» er i gang! (297 innlegg) Les mer

Gild ungdom. Slumsete politikere.
I motsetning til Borch er jeg mest opptatt av at flertallet av dem som mottar sosialhjelp og annen stønad fra NAV er syke mennesker. (730 innlegg) Les mer


