Møter Horsens i Parken.

Tips oss 2400
Mustafa Abdellaoue og Christian Grindheim kan få en ekstra grunn til å feire på nasjonaldagen. På selveste 17. mai spiller den norske duoen cupfinale med FC København.

På motsatt banehalvdel i Parken står Horsens. FCK er på papiret favoritt, men hovedstadslaget har slitt med formen i det siste.

Kun to poeng på de tre siste seriekampene har gjort at FC Københavns ledelse til Nordsjælland er skrumpet inn til ett poeng to serierunder før slutt. I fjor vant laget den danske superligaen med 26 poeng.

Sikker på gull

FCK-kaptein Mathias «Zanka» Jørgensen avviser at spillerne føler noe ekstra press på grunn av den lille formsvikten

- Alle forventer jo at vi vinner gull, og det gjør vi selv også. Det er et press vi har lagt på oss selv, så det er likegyldig hva alle andre synes, mener midtstopperen.

Trener og sportsdirektør Carsten V. Jensen er også rolig foran torsdagens cupfinale.

- Vi har ikke noe imot å være favoritter, og jeg har ikke noe imot et forventningspress. Jeg synes det var verre hvis vi ikke hadde hatt det, mener han.

Tror på overraskelse

I Horsens er troen på cuptriumf blitt større på grunn av FCKs problemer.

- Det er ingen tvil om at FCK har måttet kjempe svært hardt for poeng i de siste kampene. De har ikke kjørt over motstanderne, slik de gjorde sist sesong. Det legger selvfølgelig vi andre merke til, sier trener Johnny Mølby.

- Siden vi har slått dem en gang hjemme og spilt noen jevne kamper med dem, så vet vi godt at det blir små marginer som kommer til å avgjøre denne kampen, mener Horsens-treneren.

Siste fem danske cupmestere:

2011: Nordsjælland

2010: Nordsjælland

2009: FC København

2008: Brøndby

2007: OB.

(NTB)

John Arne Markussen

Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.

Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør

Debattregler

Mest kommentert

  • - Fascisme er det riktige for Tyskland og Italia

    - Fascisme er det riktige for Tyskland og Italia

    Det skriver 20-årige John F. Kennedy i dagboka si under Europa-tur i 1937. (466 innlegg) Les mer

  • Dette skjer i kroppen når du dør

    Dette skjer i kroppen når du dør

    - Døden handler om tap av kontroll både fysisk, psykisk og eksistensielt. (407 innlegg) Les mer

  • Her bankes en politimann opp mens en jente ler og roper «allah akhbar, politiet løper!»

    Her bankes en politimann opp mens en jente ler og roper «allah akhbar, politiet løper!»

    Svensk politi bekrefter at mannen som blir banket opp er politi og sier videoen vil bli brukt i etterforskningen. (384 innlegg) Les mer

  • Den som sover synder ikke!

    Den som sover synder ikke!

    Fordommer og folks individuelle ubehag kan ikke rettferdiggjøre kriminalisering av mennesker i nød. (332 innlegg) Les mer

  • - Vi har ikke livstidsstraff i Norge

    - Vi har ikke livstidsstraff i Norge

    Men i realiteten kan Rune Øygard aldri komme tilbake til politikken, sier Aps Raymond Johansen. (324 innlegg) Les mer

  • - Vi gråt i hverandres armer i 20 minutter da han dro

    - Vi gråt i hverandres armer i 20 minutter da han dro

    Jürgen Klopp får tårer i øynene av hvordan Manchester United bruker Shinji Kagawa. (305 innlegg) Les mer

  • Gareth Bale til Manchester United?

    Gareth Bale til Manchester United?

    «Silly season» er i gang! (297 innlegg) Les mer

  • Norske menn voldtar ikke

    Norske menn voldtar ikke

    Feministene konspirerer mot norske hvite menn, ifølge Rolness. (269 innlegg) Les mer