Herbie får sjefsmotoren.
RETRO: Samarbeidet med Fender gir deg retrofølelsen i retrobilen. Foto: VOLKSWAGEN
Den samme 200-hesters motoren som sitter i Golf GTI, kommer nå også i Bobla, men GTI-navnet får den ikke.
Skiller seg fra allmugen
Den ferske toppmodellen kommer i Sport, Turbo Black, og Turbo Silver-varianter. Volkswagen har fiklet litt med understellet for å skille denne fra røkla på mer enn motorfronten.I tillegg får den dobbel eksos og en diffuser bak, 18 eller 19 toms felger, og røde bremsekalippere.
Bestiller du en, må du velge mellom manuelt gir og dobbelkløtsjkassen, eller DSG som den heter.
Null til hundre er unnagjort på 7,5 sekunder, og toppfarten er 224 kilometer i timen.
Den slipper ut 179 gram CO2 per kilometer, og koster 437 800 kroner.
Garantert godlyd
I stereoanlegget altså. Fender-lydpakke heter den og er utviklet av gitarprodusenten med samme navn. For 7400 kroner får du 400 watt og en subwoofer, samt 3-farget belysning rundt høytalerne i front, som man kan skifte mellom etter ønske.Frisk diesel
Det kommer også en 138-hesters dieselvariant med en 2-liters TDI. Den bruker 9,5 sekunder til hundre og slipper opp for pust rett under 200 kilometer i timen.Utslippet er på 129 gram CO2 per kilometer, og prisen er ikke klar.
I denne artikkelen
Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.
Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør
Mest kommentert

- Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?
NRKs nye lisensønske provoserer. (1051 innlegg) Les mer

Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip
- Presser halvøya mot en atomkrig. (621 innlegg) Les mer

Muslimske Ribery ble dynket i øl
Varslet at han ikke ville akseptere det. (582 innlegg) Les mer

Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004
- Bare Gud får rett hver gang, sier Sylvia Browne. Men hun har utallige skivebom på rullebladet. (439 innlegg) Les mer

- De kysser alteret vårt. Det er et overgrep
Opphetet på Bredtvet da katolikkene inntok Groruddalen. - Respektløst, svarte kirkevergen. (324 innlegg) Les mer

NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar
- Hvis en dame hadde truet meg med voldtekt, så hadde jeg ledd. (291 innlegg) Les mer

- Høyre og Frp driver skrivebordsteori
Mener barne- og likestillingsminister Inga Marte Thorkildsen. (299 innlegg) Les mer

Spår at statsminister Erna Solberg blir økonomisk festbrems
Analyselskapet Pöyry anslår at den økonomiske veksten vil bremse opp med Erna bak rattet. (218 innlegg) Les mer


