Se Oddsprogrammet!

Tips oss 2400
I denne ukas Oddsprogrammet markeres den engelske ligastarten med tips i både Premier League og Championship.

Forrige ukes program ga vinnende tips, og Dagbladets oddstipper Lars Dybwad håper å følge opp suksessen. 

Det er under to år siden manager Neil Warnock, da i QPR, brukte følgende karakteristikk om spissen El Hadji Diouf:

«I mange år har jeg tenkt at Diouf hører hjemme i rennesteinen - jeg vurderte å kalle ham en kloakkrotte men vil  nødig fornærme kloakkrottene.» Dette var etter en episode der Diouf hånet en skadet motstander. Diouf responderte senere med å kalle Warnock for «en stor dritt.» 

Nå er de to fargerike herremennene gjenforent i Leeds, som har gode sjanser mot Ståle Solbakkens Wolves i serieåpningen. Gode sjanser har også Queens Park Rangers, som tar i mot et ribbet Swansea.

Spillanbefalingen
Spillet blir dermed:

26. Leeds - Wolverhampton H (2,20)
51. Queens Park Rangers - Swansea H (1,90)

Samlet odds 4,18. Begge kampene kan også spilles alene.

Merk at spillefristen er allerede 13.40 lørdag, da Leeds spiller formiddagskamp!

Styr unna! 
Jeg forteller også en kamp du bør være svært forsiktig med, og stikkordet denne gang er Robin Van Persie.

Lykke til med spillene, og husk at du får oppdaterte oddsanalyser på Dagbladets oddstips-sider, 365 dager i året!
John Arne Markussen

Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.

Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør

Debattregler

Mest kommentert

  • Menn jobber mest, kvinner klager mest

    Menn jobber mest, kvinner klager mest

    Menn har størst arbeidsbyrde, også når hjem og barn tas med. Men det vi hører om, er tidsklemte, dobbeltarbeidende kvinner. (634 innlegg) Les mer

  • Fjordman som offer

    Fjordman som offer

    Ingress (495 innlegg) Les mer

  • Nettkampen mot nakensensur øker

    Nettkampen mot nakensensur øker

    Nekter for at nakenbading er porno. (367 innlegg) Les mer

  • Nå advarer myndighetene mot for mye laks

    Nå advarer myndighetene mot for mye laks

    Nytt offisielt helseråd fra i morgen. (355 innlegg) Les mer

  • - Ideen om en palestinsk stat er et blindspor

    - Ideen om en palestinsk stat er et blindspor

    Ministeruttalelse skaper sinne. (314 innlegg) Les mer

  • - NSA driver med «ulovlig» avlytting

    - NSA driver med «ulovlig» avlytting

    Ny sikkerhetsavsløring fra toppolitiker ryster USA. (313 innlegg) Les mer

  • Bloomberg: - Messi er Europas beste

    Bloomberg: - Messi er Europas beste

    Tallknuserne i Bloomberg og Opta har offentliggjort sin liste med Europa 50 beste spillere. (319 innlegg) Les mer

  • Jonas Gahr Støre inn i flått-krigen

    Jonas Gahr Støre inn i flått-krigen

    - Lars Monsen er en talefør mann som illustrerer en person med åpenbare helseproblemer, sier Støre til Dagbladet. (317 innlegg) Les mer