Fiat har løsningen
BLIKKFANG: Monster-Pandaen skal brukes i reklame for Fiats nye Panda 4x4.
ORIGINALEN: Slik ser den Pandaen du snart kan få kjøpt ut.
Forleden skapte det intalienske monsteret stor oppstandelse i Alpene da den var på besøk for å spille inn reklamefilm.
Flere lanseringer
Ikke så rart, for monsteret er noe helt for seg selv. Med gigantiske hjul rager Pandaen 3,9 meter i været. Med traktordekk på 1,5 meter i diameter og en halv meters bredde, kom den seg selvsagt fram overalt, og sjåføren var heller ikke merkbart preget av dårlig oversikt.Panda 4x4 er bare en i en serie nye Fiat-lanseringer framover, fabrikken er på offensiven og selger brukbart av det lille sjarmtrollet 500 for tida.
Tosylindret
Monster-trucken blir neppe noen salgsvinner. Den er nemlig bare bygget i et eneste eksemplar, og satt sammen ved at ingeniørene har puttet et Panda-chassis oppå Jeep CJ7 4200 sitt understell og drivsystem.Den «vanlige» Panda'en, som blir lansert i Norge om ikke så lenge, kommer for ordens skyld med 15 tommers hjul.
Den kommer også med Fiats prisbeløsnte tosylindrete twin air-motor på 875 ccm og 84 hk.
CO2-utslippet er oppgitt å ligge på 114 gram per kilometer.
Panda 4x4 blir lansert i Norge i januiar, og prisene begynner på 199.900 kroner.
Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.
Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør
Mest kommentert

- Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?
NRKs nye lisensønske provoserer. (1051 innlegg) Les mer

Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip
- Presser halvøya mot en atomkrig. (621 innlegg) Les mer

Muslimske Ribery ble dynket i øl
Varslet at han ikke ville akseptere det. (582 innlegg) Les mer

Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004
- Bare Gud får rett hver gang, sier Sylvia Browne. Men hun har utallige skivebom på rullebladet. (439 innlegg) Les mer

- De kysser alteret vårt. Det er et overgrep
Opphetet på Bredtvet da katolikkene inntok Groruddalen. - Respektløst, svarte kirkevergen. (324 innlegg) Les mer

NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar
- Hvis en dame hadde truet meg med voldtekt, så hadde jeg ledd. (291 innlegg) Les mer

- Høyre og Frp driver skrivebordsteori
Mener barne- og likestillingsminister Inga Marte Thorkildsen. (299 innlegg) Les mer

Spår at statsminister Erna Solberg blir økonomisk festbrems
Analyselskapet Pöyry anslår at den økonomiske veksten vil bremse opp med Erna bak rattet. (218 innlegg) Les mer






