De første bildene av Lexus IS.

Tips oss 2400
NY FRONT: Nye Lexus IS 300 F-sport. Denne modellen blir ikke markedsført i Norge.

NY FRONT: Nye Lexus IS 300 F-sport. Denne modellen blir ikke markedsført i Norge.

SKILLER SEG UT:  Lexus vil være en merkevare som skiller seg ut, og lykkes.

SKILLER SEG UT: Lexus vil være en merkevare som skiller seg ut, og lykkes.


  • Til sommeren lanseres en ny generasjon Lexus IS i Norge. I et bilmarked som det norske, hvor hybridandelen vokser kjapt, er blien interessant nok.
Som vanlig etterstreber Lexus å få fram luksus-følelsen. Bildene antyder at de har lykkes - spesielt på innsiden.

Mer sporty interiør

Den nye interiøret - i påkostede materialer selvsagt - har fått en langt mer førerfokusert utforming og er inspirert av superbilen LFA Eksklusive F SPORT. Bedre plass er det også blitt inne i kupeen da nye IS får lengre akselavstand og i tillegg blir bredere enn forgjengeren.

Tynnere seterygger på forsetene bidrar til bedre benplass bak. og letter også inn- og utstigning. 

Å kjøre en IS skal ifølge fabrikkens pressemelding gi en mer sportslig opplevelse enn før. Bedre sidestøtte i setet, samt lavere plassering av sete og ratt skal sørge for det.

Edderkoppnett-grill

Utvendig har ingeniørene også tatt visse grep.

Bilens formuttrykk bærer tydelig preg av å være inspirert av designen fra det linjelekre LF-CC-konseptet. Dette er blant annet godt synlig i grillen som er utformet som et edderkoppnett, noe som gir mellomklassemodellen kraftfulle og djerve proporsjoner som får den til å skille seg ut i trafikken og framstå som en særegen merkevare.

Vises i USA

Nye Lexus IS 250h og IS 300h vises for første gang på motormessen i Detroit neste uke.

Den kommer også i en F-SPORT utgave, som ikke blir markedsført i Norge.

Norske priser på bilen er ikke klare, men dagens versjon av en IS 250h koster fra 560.600 kroner. 
 
I denne artikkelen
John Arne Markussen

Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.

Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør

Debattregler

Mest kommentert

  • - Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?

    - Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?

    NRKs nye lisensønske provoserer. (1051 innlegg) Les mer

  • Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip

    Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip

    - Presser halvøya mot en atomkrig. (621 innlegg) Les mer

  • Muslimske Ribery ble dynket i øl

    Muslimske Ribery ble dynket i øl

    Varslet at han ikke ville akseptere det. (582 innlegg) Les mer

  • Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004

    Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004

    - Bare Gud får rett hver gang, sier Sylvia Browne. Men hun har utallige skivebom på rullebladet. (439 innlegg) Les mer

  • - De kysser alteret vårt. Det er et overgrep

    - De kysser alteret vårt. Det er et overgrep

    Opphetet på Bredtvet da katolikkene inntok Groruddalen. - Respektløst, svarte kirkevergen. (324 innlegg) Les mer

  • NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar

    NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar

    - Hvis en dame hadde truet meg med voldtekt, så hadde jeg ledd. (291 innlegg) Les mer

  • - Høyre og Frp driver skrivebordsteori

    - Høyre og Frp driver skrivebordsteori

    Mener barne- og likestillingsminister Inga Marte Thorkildsen. (299 innlegg) Les mer

  • Spår at statsminister Erna Solberg blir økonomisk festbrems

    Spår at statsminister Erna Solberg blir økonomisk festbrems

    Analyselskapet Pöyry anslår at den økonomiske veksten vil bremse opp med Erna bak rattet. (218 innlegg) Les mer