Fallet på jaktstarten har plaget Flatland i mange dager.

Tips oss 2400
TRE BOM: Ann Kristin Aafedt Flatland bommet tre ganger på normaldistansen i går, og endte på en skuffende 44. plass. Hun lover å være bedre skjerpet til morgendagens stafett. Foto: Bjørn Langsem

TRE BOM: Ann Kristin Aafedt Flatland bommet tre ganger på normaldistansen i går, og endte på en skuffende 44. plass. Hun lover å være bedre skjerpet til morgendagens stafett. Foto: Bjørn Langsem

NOVE MESTO (Dagbladet): Ann Kristin Aafedt Flatland (30) hadde en individuell VM-medalje i sikte da hun kjørte inn i russiske Olga Zajtseva og falt på VM-jaktstarten sist søndag.

Hun var langt nede etter løpet.

Men skuffelsen slapp heller ikke taket i løpet av de neste dagene. Gårsdagens svake 44. plass på normalprogrammet, etter tre tilleggsminutter på standplass, forklarer Flatland med at søndagens episode fortsatt plaget henne.

- Var ikke på hugget

- Jeg var ikke mentalt klar til å gå normalen i går. Jeg hadde ikke kommet ordentlig på offensiven og hugget igjen, sier hun til Dagbladet.

- Å være i en medaljesituasjon var en ny situasjon for meg. Jeg følte at jeg gjorde et perfekt løp på søndag, men likevel fikk jeg ikke betalt i form av medalje på en dag jeg følte meg god for det. Det har vært tungt å fordøye.

17 bomskudd

Uansett var hun selvskreven da landslagstrener Egil Gjelland i dag presenterte laget til morgendagens kvinnestafett.

I tillegg til ankerkvinne Tora Berger, så skal Synnøve Solemdal og Hilde Fenne forsvare de norske fargene på stafetten.

Tora Berger leverte en prikkfri 20-skudds serie på hun vant normalprogrammet i går. De tre andre på stafettlaget bommet hele 17 ganger, men Flatland er likevel optimist med tanke på de norske mulighetene i morgen.

Mulig med gull

Og hun forsikrer at hun nå har klart å legge søndagens fall bak seg.

- Jeg har hatt en veldig god treningsøkt i dag, og jeg føler nå at det går bedre. Alle jentene er skikkelig på hugget nå, sier Flatland til Dagbladet.

- Vil det være en overraskelse om Norge vinner gull på stafetten?

- Om du ser på det som skjedde i går, så kan man si det. Men om vi ser på hva vi har prestert tidligere i vinter, så har vi to seirer og to fjerdeplasser. Vi er avhengig av at alle fire gjør gode løp. Klarer vi det, så er vi med i gullkampen, sier Ann Kristin Aafedt Flatland.

John Arne Markussen

Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.

Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør

Debattregler

Mest kommentert

  • - Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?

    - Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?

    NRKs nye lisensønske provoserer. (1051 innlegg) Les mer

  • Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip

    Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip

    - Presser halvøya mot en atomkrig. (632 innlegg) Les mer

  • Muslimske Ribery ble dynket i øl

    Muslimske Ribery ble dynket i øl

    Varslet at han ikke ville akseptere det. (611 innlegg) Les mer

  • Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004

    Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004

    - Bare Gud får rett hver gang, sier Sylvia Browne. Men hun har utallige skivebom på rullebladet. (442 innlegg) Les mer

  • - De kysser alteret vårt. Det er et overgrep

    - De kysser alteret vårt. Det er et overgrep

    Opphetet på Bredtvet da katolikkene inntok Groruddalen. - Respektløst, svarte kirkevergen. (324 innlegg) Les mer

  • NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar

    NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar

    - Hvis en dame hadde truet meg med voldtekt, så hadde jeg ledd. (291 innlegg) Les mer

  • - Høyre og Frp driver skrivebordsteori

    - Høyre og Frp driver skrivebordsteori

    Mener barne- og likestillingsminister Inga Marte Thorkildsen. (299 innlegg) Les mer

  • Spår at statsminister Erna Solberg blir økonomisk festbrems

    Spår at statsminister Erna Solberg blir økonomisk festbrems

    Analyselskapet Pöyry anslår at den økonomiske veksten vil bremse opp med Erna bak rattet. (218 innlegg) Les mer