En skuffet Aksel Lund Svindal bytter ut ski og snø med sol og sommer.

Tips oss 2400
Bronsen røk på de aller siste meterne i målhenget. Etter den skuffende 4.-plassen i storslalåmrennet fredag byttet Aksel Lund Svindal ski og snø med sol og sommer.

 - Nå stikker jeg til et sted der det verken er snø på bakken eller folk vet hvordan et par ski ser ut. Det har vært veldig mye i det siste, så jeg er litt sliten. Det blir to og en halv fridag på meg nå før jeg skal tilbake i verdenscupen igjen, og den tiden skal jeg slappe av og utnytte til fulle, sa Aksel Lund Svindal til NTB etter å ha avsluttet VM-innsatsen sin.

Han lå på sølvplass etter første omgang i fredagens storslalåm, men klarte ikke å følge opp i finaleomgangen. Da måtte han se både Marcel Hirscher og italienske Manfred Moelgg gå forbi på resultatlisten. Gullgutten Ted Ligety var det uansett ikke mye å gjøre med. Han tok en overlegen seier.

Svindal var 1,79 sekund bak Ligety, mens bronsen røk med fire fattige hundredeler til Moelgg.

Skuffende

- Jeg er enig i at marginene ikke var på min side i dag, men slik er det noen ganger. Da jeg kom til mål og så tiden og plasseringen min, skjønte jeg at det kom til å bli fjerdeplass, for Ted Ligety er jo sikker som banken.

- Det er selvsagt skuffende, men det er ikke mye å få gjort med det nå. Jeg må bare akseptere at det er slik og tar denne fjerdeplassen, sa en tapper Aksel Lund Svindal.

Bronsen glapp i henget.

- Jeg kjørte rett og slett ikke bra nok i henget. Der var Moelgg bedre enn meg. Noen annen forklaring på at jeg mistet bronsen har jeg ikke, fortalte Svindal.

To medaljer

Kjeller-gutten føler han ikke hadde full uttelling i VM.

- Jeg er fornøyd med to medaljer (gull og bronse) og med at jeg har kjempet om medaljer i alle de fire rennene jeg har kjørt her. Det er bra, men jeg har jo på den annen side «bare» hatt 50 prosents uttelling, og hvis du tenker på at super-G kanskje kunne gått enda bedre, så har jeg jo ikke hatt full uttelling, mente Svindal.

- På den annen side er det blitt gull og bronse, og det er jo bra, men for å være helt ærlig, så er det bare en dag jeg har vært helt fornøyd med, og det er utforen der det ble gull, slo Svindal fast før han forlot Schladming.

Mitt beste renn

- Jeg gjorde mitt beste storslalåmrenn for sesongen rent plasseringsmessig her. Den samme plasseringen fikk jeg i storslalåmrennet i Garmisch-VM for to år siden også, så det er vel så god jeg er i denne disiplinen akkurat nå. Jeg er mellom fire og sju i verden. Det er jo stort sett de plasseringene jeg har hatt i år, sa Svindal.

- Noen må bli nummer fire, så jeg tar den, men jeg kan likevel ikke stå her og si at jeg ikke bryr meg, for da hadde jeg vel ikke stått på start heller, forklarte han til NTB.

(NTB)

I denne artikkelen
John Arne Markussen

Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.

Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør

Debattregler

Mest kommentert

  • - Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?

    - Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?

    NRKs nye lisensønske provoserer. (1051 innlegg) Les mer

  • Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip

    Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip

    - Presser halvøya mot en atomkrig. (602 innlegg) Les mer

  • Nekter å snakke med lagkameraten etter øl-dynking

    Nekter å snakke med lagkameraten etter øl-dynking

    Muslimske Franck Ribery raser. (523 innlegg) Les mer

  • Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004

    Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004

    - Bare Gud får rett hver gang, sier Sylvia Browne. Men hun har utallige skivebom på rullebladet. (437 innlegg) Les mer

  • - De kysser alteret vårt. Det er et overgrep

    - De kysser alteret vårt. Det er et overgrep

    Opphetet på Bredtvet da katolikkene inntok Groruddalen. - Respektløst, svarte kirkevergen. (324 innlegg) Les mer

  • NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar

    NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar

    - Hvis en dame hadde truet meg med voldtekt, så hadde jeg ledd. (291 innlegg) Les mer

  • - Høyre og Frp driver skrivebordsteori

    - Høyre og Frp driver skrivebordsteori

    Mener barne- og likestillingsminister Inga Marte Thorkildsen. (299 innlegg) Les mer

  • Spår at statsminister Erna Solberg blir økonomisk festbrems

    Spår at statsminister Erna Solberg blir økonomisk festbrems

    Analyselskapet Pöyry anslår at den økonomiske veksten vil bremse opp med Erna bak rattet. (218 innlegg) Les mer