Stöckl har ingen tilbud fra andre land
Og det er han glad for.
Alexander Stöckls suksess som norsk hopptrener pirrer interessen hos konkurrentene. Men inntil videre får han gå i fred.
Østerrikeren har løftet de norske hopperne og krydret med både verdenscupseier totalt, VM-gull og flere vc-seirer på under to sesonger.
- Jeg har ikke hørt noe fra andre forbund, og det er bra. Det er behagelig for meg nå fordi jeg i øyeblikket har akkurat den jobben jeg ønsker meg. Jeg kan innimellom bli litt stresset når det kommer opp slike spekulasjoner i mediene, sier Stöckl.
Kontrakten hans løper til våren 2015.
Torsdag hopper Anders Bardal for et nytt VM-gull. Vinner trønderen på ny, vil han skrive seg inn på en eksklusiv liste. Bare tre andre hoppere har vunnet begge individuelle konkurranser i samme VM siden 1966.
Polske Adam Malysz er den siste (2003). Han klarte dobbelen i det samme anlegget som rennene går i år.
Garij Napalkov (Sovjet) klarte det samme i 1970 Vysoke Tatry. Fire år tidligere hoppet Bjørn Wirkola inn to gull i Oslo.
• Storbakkerennet starter klokka 17 i ettermiddag.
(NTB)