Borussia Dortmund for sterke for Hannover.

Tips oss 2400
Mohammed Abdellaoue scoret trøstemålet for Hannover da Borussia Dortmund sikret seg en komfortabel 3-1-seier lørdag.

Abdellaoue var med fra start for Hannover i bortekampen mot serietoer Borussia Dortmund. I løpet av de første 20 minuttene hadde storscorer Robert Lewandowski satt gjestene på plass med to scoringer.

Polske Lewandowski, som var tilbake etter tre kampers karantene for en takling mot Hamburg-spiller Per Ciljan Skjelbred, ønsker ikke å forlenge kontrakten med Dortmund. Avtalen løper ut i 2014, og ryktene kobler Lewandowski til erkerival og serieleder Bayern München.

- Hvis det var et behov for å bevise at en kan prestere godt på tross av medieoppslagene, så gjorde Robert akkurat det i dag. Han spilte en meget god kamp, sa Dortmund-trener Jürgen Klopp.

Redusering fra «Moa»

Mohammed Abdellaoue har tilbrakt mye tid på innbytterbenken denne sesongen. Lørdag viste han at landslagsspissen at han var verdig tilliten i startoppstillingen. Fem minutter før pause satte han hodet til en dødball og reduserte til 2-1.

Over i annen omgang klarte aldri Hannover å utligne. Abdellaoue ble byttet ut med Jan Schlaudraff i det 78. minutt. Bare fire minutter tidligere hadde Julian Schieber satt inn 3-1 for Dortmund, noe som også ble sluttresultatet.

I Hamburg var Greuther Fürth gjester. Per Ciljan Skjelbred fikk ikke spilletid, men tidligere Haugesund-spiss Nikola Djurdjic tegnet seg på scoringslisten da han sendte gjestene i føringen etter et snaut kvarter. Maximilian Beister scoret 1-1-målet etter 21 minutter.

Hedenstad benket

Vegar Eggen Hedenstad måtte også se sitt lag fra benken lørdag. Freiburg besøkte Nürnberg og fikk med seg ett poeng hjem, etter scoringer av Timmy Simons for Nürnberg og Jonathan Schmid for Freiburg.

I storkampen mellom Wolfsburg og Schalke dominerte gjestene fra Gelsenkirchen stort. Julian Draxler sendte Schalke opp i ledelsen, før Ivica Olic utlignet like etter pause. Mot slutten av kampen gikk luften ut av Wolfsburg, og Draxler, Jefferson Farfán og Klaas-Jan Huntelaar sørget for at blåtrøyene vant komfortabelt 4-1.

Leverkusen vendte 0-1 til seier 2-1 mot Stuttgart med to scoringer i kampens siste ti minutter. Lars Bender ble matchvinner for det tredjeplasserte hjemmelaget.

Kampen mellom Werder Bremen og Augsburg endte 0-1.

(NTB)

I denne artikkelen
John Arne Markussen

Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.

Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør

Debattregler

Mest kommentert

  • - Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?

    - Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?

    NRKs nye lisensønske provoserer. (1049 innlegg) Les mer

  • Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip

    Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip

    - Presser halvøya mot en atomkrig. (679 innlegg) Les mer

  • Muslimske Ribery ble dynket i øl

    Muslimske Ribery ble dynket i øl

    Varslet at han ikke ville akseptere det. (634 innlegg) Les mer

  • Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004

    Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004

    - Bare Gud får rett hver gang, sier Sylvia Browne. Men hun har utallige skivebom på rullebladet. (446 innlegg) Les mer

  • - De kysser alteret vårt. Det er et overgrep

    - De kysser alteret vårt. Det er et overgrep

    Opphetet på Bredtvet da katolikkene inntok Groruddalen. - Respektløst, svarte kirkevergen. (324 innlegg) Les mer

  • Russefeiringen - for hvem, egentlig?

    Russefeiringen - for hvem, egentlig?

    Når russefeiringen i dag favoriserer og foregår på premissene til en liten gruppe bestående av rike, hvite nordmenn, bør konseptet revolusjoneres. (259 innlegg) Les mer

  • - Spis mer insekter

    - Spis mer insekter

    FN har funnet løsningen på sultproblemene. Men frykter vesten vil sabotere fordi vi synes det er ekkelt. (214 innlegg) Les mer

  • Spår at statsminister Erna Solberg blir økonomisk festbrems

    Spår at statsminister Erna Solberg blir økonomisk festbrems

    Analyselskapet Pöyry anslår at den økonomiske veksten vil bremse opp med Erna bak rattet. (218 innlegg) Les mer