Steve Mullings fikk ikke medhold etter anken.

Tips oss 2400
Idrettens voldgiftsrett (CAS) nektet å innfri sprinteren Steve Mullings' anke av livstidsutestengelsen for dopingbruk.

Jamaicaneren ble dopingtatt for annen gang i juni 2011. I november samme år valgte disiplinærutvalget i Jamaicas antidopingbyrå å utestenge sprinteren på livstid.

Mullings anket avgjørelsen til CAS, men fikk ikke medhold. Han mente den positive dopingprøven i 2011 burde gjelde som et første gangs regelbrudd, siden det skal ha vært problemer med testen som avslørte at han hadde for høye testosteronverdier i 2004.

CAS forklarte at saken har drøyet ut fordi man måtte samle inn bevis fra begge de positive prøvene.

- CAS kunne ikke se omstendigheter rundt det første regelbruddet som burde gi en mildere reaksjon, heter det blant annet i voldgiftsrettens uttalelse.

Mullings testet positivt for et vanndrivende middel etter å ha løpt inn til tredjeplass på 100 meter i det jamaicanske mesterskapet i 2011. 30-åringen var en del av laget som tok VM-gull på 4 x 100 meter i Berlin i 2011.

(NTB)

I denne artikkelen
John Arne Markussen

Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.

Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør

Debattregler

Mest kommentert

  • - Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?

    - Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?

    NRKs nye lisensønske provoserer. (1051 innlegg) Les mer

  • Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip

    Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip

    - Presser halvøya mot en atomkrig. (602 innlegg) Les mer

  • Nekter å snakke med lagkameraten etter øl-dynking

    Nekter å snakke med lagkameraten etter øl-dynking

    Muslimske Franck Ribery raser. (527 innlegg) Les mer

  • Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004

    Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004

    - Bare Gud får rett hver gang, sier Sylvia Browne. Men hun har utallige skivebom på rullebladet. (437 innlegg) Les mer

  • - De kysser alteret vårt. Det er et overgrep

    - De kysser alteret vårt. Det er et overgrep

    Opphetet på Bredtvet da katolikkene inntok Groruddalen. - Respektløst, svarte kirkevergen. (324 innlegg) Les mer

  • NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar

    NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar

    - Hvis en dame hadde truet meg med voldtekt, så hadde jeg ledd. (291 innlegg) Les mer

  • - Høyre og Frp driver skrivebordsteori

    - Høyre og Frp driver skrivebordsteori

    Mener barne- og likestillingsminister Inga Marte Thorkildsen. (299 innlegg) Les mer

  • Spår at statsminister Erna Solberg blir økonomisk festbrems

    Spår at statsminister Erna Solberg blir økonomisk festbrems

    Analyselskapet Pöyry anslår at den økonomiske veksten vil bremse opp med Erna bak rattet. (218 innlegg) Les mer