Kan avslå kjempetilbud.
Brækhus sier via sin pressetalsmann Kyrre Merg at hun absolutt ikke liker utviklingen med at Holm skal bokse i mai, for det gjør at det spøker for en toppkamp mellom de to aller beste kvinnebokserne i verden i løpet av sommeren.
Mestermøte
Brækhus på sin side møter amerikanske Mia St. John i kamp om alle sine tre VM-belter i Frederikshavn 13. april. Det er en kamp som ligger helt på grensen av hva som er ansvarlig, dersom hun skulle ut i en toppkamp mot Holly Holm i Las Vegas i juli.Sauerland Event, Brækhus' boksestall, skal også ha gitt Holly Holm og manager Lenny Fresquez et kjempetilbud om å møte Brækhus i juli, men Fresquez har ikke svart på tilbudet på en ordentlig måte.
Det sies at det tilbudet Holm og manageren hennes har fått, skal være det beste tilbudet som er stilt i en kvinnekamp i profesjonell boksing noensinne.
Har tatt utfordringen
Men foreløpig ser det ut som om det er vanskelig å få den amerikanske jenta til å gå i ringen mot Brækhus, selv om hun offisielt har bekreftet at hun har tatt imot utfordringen Brækhus ga henne seint i fjor høst.26 år gamle Mary McGee som Holly Holm skal møte i mai, har gått 21 kamper og vunnet 20 av dem, mens Holm står med 32 seirer på sine totalt 37 kamper.
(NTB)
I denne artikkelen
Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.
Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør
Mest kommentert

- Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?
NRKs nye lisensønske provoserer. (1051 innlegg) Les mer

Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip
- Presser halvøya mot en atomkrig. (602 innlegg) Les mer

Nekter å snakke med lagkameraten etter øl-dynking
Muslimske Franck Ribery raser. (523 innlegg) Les mer

Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004
- Bare Gud får rett hver gang, sier Sylvia Browne. Men hun har utallige skivebom på rullebladet. (437 innlegg) Les mer

- De kysser alteret vårt. Det er et overgrep
Opphetet på Bredtvet da katolikkene inntok Groruddalen. - Respektløst, svarte kirkevergen. (324 innlegg) Les mer

NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar
- Hvis en dame hadde truet meg med voldtekt, så hadde jeg ledd. (291 innlegg) Les mer

- Høyre og Frp driver skrivebordsteori
Mener barne- og likestillingsminister Inga Marte Thorkildsen. (299 innlegg) Les mer

Spår at statsminister Erna Solberg blir økonomisk festbrems
Analyselskapet Pöyry anslår at den økonomiske veksten vil bremse opp med Erna bak rattet. (218 innlegg) Les mer






