Keane forsvarer utvisningen som får Ferguson til å rase.

Tips oss 2400

Var det riktig med rødt kort til Nani?

 Ja
 Nei
Se resultatet
Høydepunkter fra Man Utd - Real

SE MÅLENE: Manchester United kom best i gang, men et kontroversielt rødt kort og to vakre Real Madrid-mål gjorde at Champions League-eventyret er over for denne gang for United. Kampen på Old Trafford endte 2-1. Video: Viasat.

FORSVARER UTVISNING: Mens de fleste var enige om at Nanis utvisning mot Real Madrid var streng, mener Roy Keane det er korrekt med rødt kort. Foto:   REUTERS/Andrew Winning/Files

FORSVARER UTVISNING: Mens de fleste var enige om at Nanis utvisning mot Real Madrid var streng, mener Roy Keane det er korrekt med rødt kort. Foto: REUTERS/Andrew Winning/Files

Man. United - Real Madrid 1-2

(Dagbladet): Real Madrid sendte Manchester United ut av åttedelsfinalen i Champions League i går med 3-2 sammenlagt.

Etter 57 minutter fikk United-spiller Nani rødt kort etter at han plantet foten i brystet på Alvaro Arbeloa.

Lagkameratene og United-sjef Alex Ferguson raste etter utvisningen - og Ferguson nektet å snakke med pressen etter kampen. Men en tidligere United-kaptein, Roy Keane, mener det røde kortet var en riktig avgjørelse av dommer Cüneyt Çakir.

- Jeg mener dommeren faktisk gjorde rett. Alle er lei seg for det og det var ganske uheldig, men det er likevel farefullt spill. Om det var tilsiktet eller ikke er irrelevant, sier Keane i ITV-studio.

Keane snakket om kampen sent i går kveld og etter at han hadde sett gamleklubben bli slått ut.

- Du må forholde deg til andre spillere på banen. Om det (dommeravgjørelsen) er modig eller ikke, så er det i alle fall den riktige. Om han (Nani) mente å gjøre det spiller ingen rolle, sier Keane.

Brukte lang tid


Både Nani og Arbeloa ble liggende på gresset etter sammenstøtet og dommeren fikk god tid til å vurdere situasjonen.

- Jeg tror kanskje det var assistenten som tok avgjørelsen. Dommere får ofte kritikk for å ta for raske beslutninger, men her fikk han god tid til å tenke, sier Keane.

Keane spilte i United fra 1993 til 2005 og vant Champions League i 1999. Han var kaptein i en lengre periode og kjent for sin tøffe spillestil.

- Hver gang jeg ble utvist i min karriere tenkte jeg: «Ga jeg dommeren sjansen til å gi meg rødt kort?». Hvis svaret er ja, da er ikke avgjørelsen i dine hender, sier Keane.

Rett etter at dommeren blåste av kampen på Old Trafford i går stormet United-spillerne rundt dommer Çakir og blant annet Rio Ferdinand klappet ironisk foran ansiktet til tyrkeren.

Rasende Ferguson


Etter kampen sendte United assistent-treneren for å snakke med pressen.

Ferguson hadde stengt laget inne i garderoben i flere minutter og skrek ifølge Viasat følgende til dommeren på vei inn etter kampen.

«Det verste jeg noensinne har sett».

Assistent Mike Phelan bekreftet at Ferguson var langt nede.

- Jeg kommer fra en nedslått garderobe og en bedrøvet trener, sa Uniteds assistentmanager Mike Phelan.

- Manageren (Ferguson) er ikke i form til å snakke om utvisningen, sa han.
John Arne Markussen

Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.

Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør

Debattregler

Mest kommentert

  • Kultursjokk med Frp

    Kultursjokk med Frp

    Frp ynder å snakke om trusselen mot norsk kultur. Men jeg vil hevde at det ikke finnes en større trussel mot norsk kultur enn nettopp Frp. (643 innlegg) Les mer

  • - Fascisme er det riktige for Tyskland og Italia

    - Fascisme er det riktige for Tyskland og Italia

    Det skriver 20-årige John F. Kennedy i dagboka si under Europa-tur i 1937. (464 innlegg) Les mer

  • Dette skjer i kroppen når du dør

    Dette skjer i kroppen når du dør

    - Døden handler om tap av kontroll både fysisk, psykisk og eksistensielt. (407 innlegg) Les mer

  • Her bankes en politimann opp mens en jente ler og roper «allah akbar, politiet løper!»

    Her bankes en politimann opp mens en jente ler og roper «allah akbar, politiet løper!»

    Svensk politi bekrefter at mannen som blir banket opp er politi og sier videoen vil bli brukt i etterforskningen. (384 innlegg) Les mer

  • - HEY GIRL! Siv Jensen vil ikke redde kloden, det vil jeg!

    - HEY GIRL! Siv Jensen vil ikke redde kloden, det vil jeg!

    Audun Lysbakken langer ut mot Frp-lederen. (355 innlegg) Les mer

  • Den som sover synder ikke!

    Den som sover synder ikke!

    Fordommer og folks individuelle ubehag kan ikke rettferdiggjøre kriminalisering av mennesker i nød. (346 innlegg) Les mer

  • Norske menn voldtar ikke

    Norske menn voldtar ikke

    Feministene konspirerer mot norske hvite menn, ifølge Rolness. (347 innlegg) Les mer

  • - Vi har ikke livstidsstraff i Norge

    - Vi har ikke livstidsstraff i Norge

    Men i realiteten kan Rune Øygard aldri komme tilbake til politikken, sier Aps Raymond Johansen. (321 innlegg) Les mer