Returnerer på lån fra F.C. København.

Tips oss 2400
(Dagbladet): Mostafa Abdellaoue (24) vender tilbake til Vålerenga på lån, drøye året etter at F.C. København hentet angriperen fra hovedstadsklubben.

24-åringen var på lån i Tromsø i 2011-sesongen, og ble da toppscorer i Tippeligaen med 17 nettkjenninger. Mos scoret sju mål på 33 seriekamper under forrige opphold i Vålerenga.

Mos har slitt med å få spilletid i den danske storklubben, og låneavtalen varer i første rekke til 30. juni.

- Vi er veldig glade for å få Mos tilbake til Vålerenga. Han er en Oslogutt som har vist at han holder høyt Tippeliganivå, sier Kjetil Rekdal i en pressemelding.

Hovedpersonen selv er veldig glad for å være tilbake i VIF.

- Dette er moro, og jeg gleder meg utrolig mye nå. Det har gått ett år i FCK, og det har ikke vært regelmessig spilletid. Det er noe jeg trenger, sier Mos til klubbens eget nettsted.

Vålerenga slet tungt med å score mål sist sesong. Torgeir Børven har virket frisk i sesongoppkjøringen, og Mos kan fort vise seg å bli en solid forsterkning.

- Mos er en naturlig målscorer som alle lag har behov for. Han er hentet for å spille sentralt i banen for oss, enten alene eller i tospannn med en annen spiss. Mos blir helt klart en forsterkning for troppen vår, sier Rekdal.

Mos har blitt tildelt drakt nummer 20, det samme han brukte sist han var i klubben.

- Jeg er topp motivert, og er klar for å bidra mest mulig. Det er 100-årsjubileum og det er mye blest rundt klubben. Jeg skal være med og bidra og score mål, sier han.

Dermed har klubben hentet to tidligere Vålerenga-spillere fra F.C. København. Christian Grindheim er også leid inn fra den danske klubben.

Rekdal sier videre at Mos er aktuell allerede til seriestarten mot Brann neste lørdag.

I denne artikkelen
John Arne Markussen

Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.

Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør

Debattregler

Mest kommentert

  • - Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?

    - Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?

    NRKs nye lisensønske provoserer. (1049 innlegg) Les mer

  • Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip

    Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip

    - Presser halvøya mot en atomkrig. (679 innlegg) Les mer

  • Muslimske Ribery ble dynket i øl

    Muslimske Ribery ble dynket i øl

    Varslet at han ikke ville akseptere det. (633 innlegg) Les mer

  • Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004

    Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004

    - Bare Gud får rett hver gang, sier Sylvia Browne. Men hun har utallige skivebom på rullebladet. (446 innlegg) Les mer

  • - De kysser alteret vårt. Det er et overgrep

    - De kysser alteret vårt. Det er et overgrep

    Opphetet på Bredtvet da katolikkene inntok Groruddalen. - Respektløst, svarte kirkevergen. (324 innlegg) Les mer

  • NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar

    NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar

    - Hvis en dame hadde truet meg med voldtekt, så hadde jeg ledd. (291 innlegg) Les mer

  • - Høyre og Frp driver skrivebordsteori

    - Høyre og Frp driver skrivebordsteori

    Mener barne- og likestillingsminister Inga Marte Thorkildsen. (296 innlegg) Les mer

  • Russefeiringen - for hvem, egentlig?

    Russefeiringen - for hvem, egentlig?

    Når russefeiringen i dag favoriserer og foregår på premissene til en liten gruppe bestående av rike, hvite nordmenn, bør konseptet revolusjoneres. (258 innlegg) Les mer