Lar dem få trene på United-anlegget - og gir taktiske råd.

Tips oss 2400

Engelske kamper i helga

Lørdag: Premier League, 16.00: Norwich-Southampton, Queens Park Rangers-Sunderland, Reading-Aston Villa, West Bromwich-Swansea.
FA-cup, 13.45: Everton-Wigan. 18.30:  Manchester C.-Barnsley.

Søndag: Premier League, 16.00: Newcastle-Stoke. 17.00: Liverpool-Tottenham.
FA-cup, 15.00: Millwall-Blackburn. 17.30: Manchester U.-Chelsea.
(Dagbladet:) Barnsley ligger tredje sist i The Championship, og er dermed det lavest rangerte laget av de åtte som i helga spiller kvartfinale i FA-cupen. De fikk ingen drømmetrekning da de måtte til Manchester for å møte regjerende ligamester City på Etihad Stadium (avspark 18.30 i kveld).

Klubben og spillerne har til gjengjeld fått en oppkjøring som hentet fra en drøm.

- Det har vært en vanvittig uke, sier Barnsley-spiller Tomasz Cywka, ifølge The Sun.

Ferguson-støtte


Slik Real Madrid fikk lade opp på Etihad før de møtte United til Champions League-kamp på tirsdag, har Barnsley trent på Manchester Uniteds anlegg, forteller polakken.

Og Ferguson har gitt sin motiverende støtte.

- Han ønsket oss velkommen og tilbød vår manager full støtte. Han sa han ville gi fra seg så mye kunnskap han kunne. City er hans rival, så han ønsker selvsagt at de skal bli slått ut, forteller Cywka.

Fikk motivasjonstale


I går holdt Rene Meulensteen, en av Fergusons betrodde trenere i United-systemet, en egen peptalk for gjestene.

- Han holdt en veldig motiverende tale. Han sa det var som en kamp mellom David og Goliat, men til slutt er det en fotballkamp hvor 11 menn møter 11 menn, sier Cywka.
John Arne Markussen

Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.

Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør

Debattregler

Mest kommentert

  • - Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?

    - Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?

    NRKs nye lisensønske provoserer. (1051 innlegg) Les mer

  • Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip

    Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip

    - Presser halvøya mot en atomkrig. (630 innlegg) Les mer

  • Muslimske Ribery ble dynket i øl

    Muslimske Ribery ble dynket i øl

    Varslet at han ikke ville akseptere det. (608 innlegg) Les mer

  • Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004

    Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004

    - Bare Gud får rett hver gang, sier Sylvia Browne. Men hun har utallige skivebom på rullebladet. (442 innlegg) Les mer

  • - De kysser alteret vårt. Det er et overgrep

    - De kysser alteret vårt. Det er et overgrep

    Opphetet på Bredtvet da katolikkene inntok Groruddalen. - Respektløst, svarte kirkevergen. (324 innlegg) Les mer

  • NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar

    NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar

    - Hvis en dame hadde truet meg med voldtekt, så hadde jeg ledd. (291 innlegg) Les mer

  • - Høyre og Frp driver skrivebordsteori

    - Høyre og Frp driver skrivebordsteori

    Mener barne- og likestillingsminister Inga Marte Thorkildsen. (299 innlegg) Les mer

  • Spår at statsminister Erna Solberg blir økonomisk festbrems

    Spår at statsminister Erna Solberg blir økonomisk festbrems

    Analyselskapet Pöyry anslår at den økonomiske veksten vil bremse opp med Erna bak rattet. (218 innlegg) Les mer