Vil det samme skje i dag? Dette skal være prøvetrekningen.
ER DETTE PRØVETREKNINGEN? Her er prøvetrekningen av kvartfinalene ifølge den tyske internett-kanalen 2DF.
(Dagbladet): Det vekket oppsikt da prøvetrekningen av åttendelsfinalene i Champions League viste seg å være identiske med trekningen som ble gjort av UEFA dagen i forveien. Nå har prøvetrekningen for kvartfinalene også lekket ut.
Spanske El Mundo Deportivo har presentert resultatet av prøvetrekningen, ifølge Aftonbladet. Og her er resultatet av den pøvetrekningen:
Juventus-Barcelona, Paris Saint-Germain-Galatasaray, Real Madrid-Borussia Dortmund og Bayern München-Malaga.
Bildet som Aftonbladet henviser til ser imidlertid mer ut som oppsettet før trekningen enn selve trekningen.
På Twitter ligger det et bilde hvor kvartfinaleoppsettet er helt annerledes. Bildet med kvartfinaletrekningen fra den tyske kanalen 2DF kan du se til høyre i denne saken.
Svaret på hvilke lag som vil møte hverandre får vi om noen få timer når det er trekning av årets kvartfinaler.
Utelukket juks
Per Ravn Omdal er æresmedlem i UEFA og tidligere visepresident i organisasjonen.Han sa til til Dagbladet i fjor at det er utenkelig et at det noe juks i Champions League-trekningen.
- Nei, det er helt utelukket.
- Fordi?
- Det er fordi dette er en organisasjon som har respekt for seg selv. Bare å tenke seg at noen sånt skulle skje er så fjernt for meg som du kan tenke deg, sa Omdal.
I denne artikkelen
Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.
Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør
Mest kommentert

- Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?
NRKs nye lisensønske provoserer. (1049 innlegg) Les mer

Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip
- Presser halvøya mot en atomkrig. (679 innlegg) Les mer

Muslimske Ribery ble dynket i øl
Varslet at han ikke ville akseptere det. (633 innlegg) Les mer

Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004
- Bare Gud får rett hver gang, sier Sylvia Browne. Men hun har utallige skivebom på rullebladet. (446 innlegg) Les mer

- De kysser alteret vårt. Det er et overgrep
Opphetet på Bredtvet da katolikkene inntok Groruddalen. - Respektløst, svarte kirkevergen. (324 innlegg) Les mer

NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar
- Hvis en dame hadde truet meg med voldtekt, så hadde jeg ledd. (291 innlegg) Les mer

- Høyre og Frp driver skrivebordsteori
Mener barne- og likestillingsminister Inga Marte Thorkildsen. (296 innlegg) Les mer

Russefeiringen - for hvem, egentlig?
Når russefeiringen i dag favoriserer og foregår på premissene til en liten gruppe bestående av rike, hvite nordmenn, bør konseptet revolusjoneres. (258 innlegg) Les mer






