Sykdom ødela sist helg.
- Jeg hadde ikke hatt så bra oppladning. Jeg slet med matforgiftning på Tenerife og da var det fifty-fifty om det skulle gå bra. Jeg følte meg helt fin, men det tok sikkert mer energi enn jeg trodde. Jeg slet med å ta til meg næring i to dager etterpå og det gikk ut over kreftene. Det hjalp ikke med været heller, sa Boasson Hagen til procycling.no.
Sammen med blant andre Thor Hushovd valgte han å sykle rett fram etter å ha måttet slippe hovedfeltet ved Cipressa.
- Idet vi svingte til høyre på Cipressa. Der var det ikke mye respons å få i beina. Det var ikke lystig over Capo Berta heller, men der følte jeg at jeg kunne henge med en stund, forklarte nordmannen.
Thor Hushovd valgte å gi seg etter mekaniske problemer.
(NTB)
I denne artikkelen
Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.
Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør
Mest kommentert

- Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?
NRKs nye lisensønske provoserer. (1049 innlegg) Les mer

Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip
- Presser halvøya mot en atomkrig. (668 innlegg) Les mer

Muslimske Ribery ble dynket i øl
Varslet at han ikke ville akseptere det. (631 innlegg) Les mer

Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004
- Bare Gud får rett hver gang, sier Sylvia Browne. Men hun har utallige skivebom på rullebladet. (446 innlegg) Les mer

- De kysser alteret vårt. Det er et overgrep
Opphetet på Bredtvet da katolikkene inntok Groruddalen. - Respektløst, svarte kirkevergen. (324 innlegg) Les mer

NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar
- Hvis en dame hadde truet meg med voldtekt, så hadde jeg ledd. (291 innlegg) Les mer

- Høyre og Frp driver skrivebordsteori
Mener barne- og likestillingsminister Inga Marte Thorkildsen. (296 innlegg) Les mer

Russefeiringen - for hvem, egentlig?
Når russefeiringen i dag favoriserer og foregår på premissene til en liten gruppe bestående av rike, hvite nordmenn, bør konseptet revolusjoneres. (255 innlegg) Les mer






