Mark Halsey får ikke dømme Premier League til helga.
Haidara ble senere båret av banen, men McManman fikk ikke engang gult kort av dommer Mark Halsey. Dommeren skrev senere i sin rapport at han ikke så hendelsen. FA valgte heller ikke senere å straffe McManaman, fordi minst én av de andre dommerne i dommerteamet skal ha sett deler av hendelsen uten å reagere.
Dommer Halsey har fortalt at noe kom i veien for synet hans da hendelsen skjedde. Nå blir han likevel straffet for å ha oversett situasjonen. Han får nemlig ikke dømme Premier League til helga. I stedet må han ta veien til Coventry for å dømme kampen mot Doncaster i tredjedivisjon, melder Daily Mail.
Haidara selv var helt fra seg da det ble kjent at McManaman ikke fikk straff for skrekktaklingen.
- Jeg forstår det ikke. Taklingen hans kunne avsluttet min karriere og ødelagt livet mitt. Likevel vil han få spille fotball før meg, sier Haidara ifølge Independent.
I denne artikkelen
Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.
Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør
Mest kommentert

- Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?
NRKs nye lisensønske provoserer. (1049 innlegg) Les mer

Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip
- Presser halvøya mot en atomkrig. (679 innlegg) Les mer

Muslimske Ribery ble dynket i øl
Varslet at han ikke ville akseptere det. (634 innlegg) Les mer

Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004
- Bare Gud får rett hver gang, sier Sylvia Browne. Men hun har utallige skivebom på rullebladet. (446 innlegg) Les mer

- De kysser alteret vårt. Det er et overgrep
Opphetet på Bredtvet da katolikkene inntok Groruddalen. - Respektløst, svarte kirkevergen. (324 innlegg) Les mer

Russefeiringen - for hvem, egentlig?
Når russefeiringen i dag favoriserer og foregår på premissene til en liten gruppe bestående av rike, hvite nordmenn, bør konseptet revolusjoneres. (259 innlegg) Les mer

- Spis mer insekter
FN har funnet løsningen på sultproblemene. Men frykter vesten vil sabotere fordi vi synes det er ekkelt. (214 innlegg) Les mer

Spår at statsminister Erna Solberg blir økonomisk festbrems
Analyselskapet Pöyry anslår at den økonomiske veksten vil bremse opp med Erna bak rattet. (218 innlegg) Les mer





