Desperat etter topp fire-plass i Premier League.

Tips oss 2400
(Dagbladet): Tottenham har hatt en glimrende sesong under trener André Villas-Boas, og ligger på 4. plass i Premier League.

Men i de tre siste kampene har byggverket knaket i sammenføyningene.

Først tapte laget 3-2 for Liverpool (10. mars). Så gikk det på en kraftig smell mot Inter i Europa League, og tapte 4-1 (14. mars). I den siste kampen mot Fulham ble nederlaget 1-0 (17. mars).

Dette minner om formsvikt. Men Tottenham henger likevel med i svingene, både her og der.

* Åtte runder før slutt ligger laget på 4. plass i Premier League. Foran seg har de Manchester United, Manchester City og Chelsea.

* Til tross for stortapet mot Inter, kvalifiserte Tottenham seg til kvartfinalen i Europa League - på bortemålsregelen.

I kvartfinalen møter laget Basel fra Sveits. Datoen er 4. april, med retur uka etter.

Offensiv


På en pressekonferanse i dag ble Tottenham-manageren konfrontert med lagets sviktende form. Han var offensiv, og har tro på at Spurs vil beholde topp fire-plasseringen i Premier League. Det er ekstra viktig, fordi de fire øverste lagene får muligheten til å spille i Champions League neste sesong.

- 70 poeng er normalt nok til å være blant topp fire, sier Villas-Boas. Tottenham har i dag 54 poeng. Det betyr at de trenger 16 til, ifølge sjefen.

Nærmeste utfordrer er Arsenal, som har 50 poeng på 5. plass. Opp til treer Chelsea har Tottenham ett poeng å ta igjen. Men laget fra vest-London har én kamp mindre spilt.

Ingen kan gjøre noe med United på topp (74 poeng).

Villas-Boas sier:

- Det er 24 poeng igjen å spille om. Det betyr at vi trenger 16 til. Du vet aldri. Men jeg mener det er innenfor rekkevidde.

Møter Swansea


Tottenham møter Swansea borte lørdag. Storprofilen Gareth Bale er tilbake etter skade.

Forrige sesong havnet Tottenham på 4. plass. Men fordi Chelsea like gjerne vant hele Champions League, mistet laget plassen.

Bittert - naturligvis - for Tottenham-supporterne.

André Villas-Boas benyttet for øvrig dagens pressekonferanse til å si at han gjerne ser José Mourinho tilbake i Premier League. Real Madrid-manageren, som trente Chelsea fra 2004 til 2007, blir på nytt knyttet til klubben.

Villas-Boas og Mourinho jobbet sammen i Chelsea og Inter - som assistent og hovedtrener.
I denne artikkelen
John Arne Markussen

Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.

Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør

Debattregler

Mest kommentert

  • - Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?

    - Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?

    NRKs nye lisensønske provoserer. (1049 innlegg) Les mer

  • Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip

    Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip

    - Presser halvøya mot en atomkrig. (658 innlegg) Les mer

  • Muslimske Ribery ble dynket i øl

    Muslimske Ribery ble dynket i øl

    Varslet at han ikke ville akseptere det. (630 innlegg) Les mer

  • Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004

    Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004

    - Bare Gud får rett hver gang, sier Sylvia Browne. Men hun har utallige skivebom på rullebladet. (446 innlegg) Les mer

  • - De kysser alteret vårt. Det er et overgrep

    - De kysser alteret vårt. Det er et overgrep

    Opphetet på Bredtvet da katolikkene inntok Groruddalen. - Respektløst, svarte kirkevergen. (324 innlegg) Les mer

  • NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar

    NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar

    - Hvis en dame hadde truet meg med voldtekt, så hadde jeg ledd. (291 innlegg) Les mer

  • - Høyre og Frp driver skrivebordsteori

    - Høyre og Frp driver skrivebordsteori

    Mener barne- og likestillingsminister Inga Marte Thorkildsen. (299 innlegg) Les mer

  • Russefeiringen - for hvem, egentlig?

    Russefeiringen - for hvem, egentlig?

    Når russefeiringen i dag favoriserer og foregår på premissene til en liten gruppe bestående av rike, hvite nordmenn, bør konseptet revolusjoneres. (255 innlegg) Les mer