- Er ikke stolt, men slik var det.
Schumacher har fra før vært utestengt fra sykkelsporten i to år etter positive dopingtester under Tour de France og OL i 2008.
Nå står tyskeren åpent fram med sine synder.
Lang liste
- Jeg har tatt EPO, veksthormon og kortison. Det ble gjort systematisk. Jeg er ikke stolt av det, men slik var det. Doping ble en naturlig del av mine daglige rutiner, som å spise pasta etter trening, sier Schumacher til den tyske avisen Der Spiegel.Han forteller også at lagdoktorer aktivt bidro med å dope syklister da han var i Gerolsteiner mellom 2006 og 2008.
Dopingmidlene nærmest flommet over i lagbussen.
- Det var galskap
- Alle kunne ta ulike midler ut av medisinboksen. Det var ren galskap, forteller Schumacher.Tyskeren sykler i dag for det danske laget Christina Watches.
Erkjennelsen er en av flere den siste tiden etter at Lance Armstrong sto fram og innrømmet å ha dopet seg til blant andre sju Tour de France-titler.
(NTB)
Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.
Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør
Mest kommentert

- Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?
NRKs nye lisensønske provoserer. (1049 innlegg) Les mer

Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip
- Presser halvøya mot en atomkrig. (679 innlegg) Les mer

Muslimske Ribery ble dynket i øl
Varslet at han ikke ville akseptere det. (633 innlegg) Les mer

Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004
- Bare Gud får rett hver gang, sier Sylvia Browne. Men hun har utallige skivebom på rullebladet. (446 innlegg) Les mer

- De kysser alteret vårt. Det er et overgrep
Opphetet på Bredtvet da katolikkene inntok Groruddalen. - Respektløst, svarte kirkevergen. (324 innlegg) Les mer

NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar
- Hvis en dame hadde truet meg med voldtekt, så hadde jeg ledd. (291 innlegg) Les mer

- Høyre og Frp driver skrivebordsteori
Mener barne- og likestillingsminister Inga Marte Thorkildsen. (296 innlegg) Les mer

Russefeiringen - for hvem, egentlig?
Når russefeiringen i dag favoriserer og foregår på premissene til en liten gruppe bestående av rike, hvite nordmenn, bør konseptet revolusjoneres. (257 innlegg) Les mer






