Sunderland bytter manager.

Tips oss 2400

Sparkede managere i Premier League

Følgende managere er blitt sparket av Premier League-klubber denne sesongen:
Roberto Di Matteo, Chelsea (21. november).
Mark Hughes, Queens Park Rangers (23. november).
Nigel Adkins, Southampton (18. januar).
Brian McDermott, Reading (11. mars).
Martin O'Neill, Sunderland (30. mars).

(NTB)
(Dagbladet): Sunderland kunngjør i kveld at de har sparket Martin O'Neill.

- Klubben vil takke Martin og ønske ham det beste for framtida. En kunngjøring vil bli gjort i løpet av de kommende dagene om en etterfølger, heter det i en melding på klubbens nettside.

O'Neill sa seg fornøyd med lagets innsats etter den tidlige ettermiddagskampen mot serielederen i dag, til tross for ettmålstapet. United vant etter et selvmål av Sunderlands Titus Bramble.

- Selvtillit er avgjørende i fotballen, og vi strever med den, men jeg synes spillerne kan ta med seg mye selvtillit fra det de presterte i andre omgang. Vi må få orden på ting, og vi akter å gjøre det. Det er stor vilje i gruppa til å få poengene som trengs. Ingenting er enkelt i denne idretten, men vi er klare for utfordringen, sa O'Neill til Sky Sports.

Nå vil altså en annen sjef få se om selvtilliten og viljen er tilstrekkelig til å redde plassen i Premier League.

Klubben har spilt åtte kamper på rad uten seier i serien, og ligger ett poeng over nedrykksstreken med én kamp mer spilt enn Wigan og Aston Villa som følger på plassene bak.

Nordirske O'Neill ble ansatt i Sunderland i desember 2011.
John Arne Markussen

Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.

Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør

Debattregler

Mest kommentert

  • - Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?

    - Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?

    NRKs nye lisensønske provoserer. (1049 innlegg) Les mer

  • Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip

    Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip

    - Presser halvøya mot en atomkrig. (644 innlegg) Les mer

  • Muslimske Ribery ble dynket i øl

    Muslimske Ribery ble dynket i øl

    Varslet at han ikke ville akseptere det. (619 innlegg) Les mer

  • Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004

    Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004

    - Bare Gud får rett hver gang, sier Sylvia Browne. Men hun har utallige skivebom på rullebladet. (446 innlegg) Les mer

  • - De kysser alteret vårt. Det er et overgrep

    - De kysser alteret vårt. Det er et overgrep

    Opphetet på Bredtvet da katolikkene inntok Groruddalen. - Respektløst, svarte kirkevergen. (324 innlegg) Les mer

  • NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar

    NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar

    - Hvis en dame hadde truet meg med voldtekt, så hadde jeg ledd. (291 innlegg) Les mer

  • - Høyre og Frp driver skrivebordsteori

    - Høyre og Frp driver skrivebordsteori

    Mener barne- og likestillingsminister Inga Marte Thorkildsen. (299 innlegg) Les mer

  • Russefeiringen - for hvem, egentlig?

    Russefeiringen - for hvem, egentlig?

    Når russefeiringen i dag favoriserer og foregår på premissene til en liten gruppe bestående av rike, hvite nordmenn, bør konseptet revolusjoneres. (215 innlegg) Les mer