Kjetil Rekdal etterlyser VIF-tempo.

Tips oss 2400
Supporterklubb laget hatside mot NRK-programleder

BLI MED INN I VIF-BUSSEN: I ukas «Fotballfeber» er programleder fra NRK Super, Kash King, gjest. Han snakker om sin Arsenal-forelskelse, og synger for oss. I tillegg er vi med VIF-supportere inn i deres egen Vålerenga-buss. VIDEO: Endre Vellene

Børven avgjorde mot Sogndal etter 102 sekunder

SLEIT MED SPILLET: Se høydepunktene fra Vålerengas første trepoenger i årets Tippeliga. Video: C More

LIKER STALLEN SIN: Vålerenga-trener Kjetil Rekdal mener klubbens stall nå er god nok for å være med i toppen av Tippeligaen. Foto: Erlend Aas / NTB scanpix

LIKER STALLEN SIN: Vålerenga-trener Kjetil Rekdal mener klubbens stall nå er god nok for å være med i toppen av Tippeligaen. Foto: Erlend Aas / NTB scanpix

Høydepunkter: Brann - Vålerenga 3-1

VIF STARTET MED TAP I BERGEN: Se alle målene og Brann-spiller Fredrik Haugens pene scoring mot VIF. VIDEO: Canal

• Fotballstudio kl. 19: Odd - Vålerenga

VALLE (Dagbladet): Vålerenga har brukt overgangsvinduet godt, og kan ha to nye spillere på banen mot Odd fredag.

- Vi begynner å få en stall som nærmer seg det vi mener vi må ha for å være med, sier Rekdal til Dagbladet etter torsdagens trening på kunstgresset i Vallhall.

Den tsjekkiske venstrebacken Jan Lecjaks (22), som er på lån fra sveitsiske Young Boys, trente med Vålerenga for første gang, og er aktuell for dagens kamp ettersom han ble spilleberettiget i tide.

Begge kan starte

Kostarikanske Diego Calvo (22) har endelig fått sin spillerlisens i orden, og vingen kommer til å være involvert mot Odd.

- Ja, han blir nok involvert på en eller annen måte. Vi får se om det blir fra start eller på benken, sier Rekdal.

Han sier det samme gjelder Lecjaks.

- Så får vi se om vi skal hive ham rett inn eller ikke. Vi tar ut en tropp i dag, så får vi bruke litt tid på elleveren som skal starte.

Begge nykommerne viste på trening at de er spillere med fart. Det er noe som manglet da Rekdal kom til klubben i vinter.

- Ja, vi manglet tempo, sier treneren.

Han sier det er to gode fotballspillere som er kommet til klubben.

- Diego har vært god på trening. Han har vist seg fram, men det er viktig å huske på at det er en viss forskjell på Tippeligaen og å spille i Costa Rica. Det er en annen type fotball, selv om det er stort tempo, overganger og en fysisk fotball. Tippeligaen er veldig spesiell, og man trenger gjerne litt tid for å venne seg til det.

- Språket er vel også en barriere?

- Det er det, men vi har folk som snakker spansk, så det skal vi klare å løse.

Om Lecjaks sier han følgende:

- Når du spiller 30 kamper for Anderlecht på en sesong som 20-åring, er jeg trygg på at ferdighetene er i orden. Så får vi få ham til å tilpasse seg og lykkes her.

- Jeg er klar

Lecjaks selv er glad for å være på plass, og for å få gjort unna første trening.

- Jeg synes det gikk fint. Det tar litt tid å ble kjent og lære seg alle navnene. Jeg er klar for å spille hvis jeg får sjansen, sier han til Dagbladet.

Vålerenga startet sesongen med å tape 1-3 for Brann i Bergen. I andre seriekamp ble det 1-0-seier mot Sogndal, men VIF imponerte ingen i sesongens først hjemmekamp.

- Vi slet fra start av. Hvorfor vi ikke klarte å befri oss fra det kan sikkert diskuteres, men det er vår egen skyld at vi ikke får i gang et eget spill. Vi kan snakke om motstanderen eller en humpete matte, men det spiller ingen rolle. Vi må snakke om oss selv. Det er vi som ikke fikk det til. Vi vinner fortjent ut fra målsjanser, men spillemessig kan vi diskutere, sier Rekdal.  
I denne artikkelen
John Arne Markussen

Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.

Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør

Debattregler

Mest kommentert

  • - Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?

    - Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?

    NRKs nye lisensønske provoserer. (1049 innlegg) Les mer

  • Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip

    Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip

    - Presser halvøya mot en atomkrig. (642 innlegg) Les mer

  • Muslimske Ribery ble dynket i øl

    Muslimske Ribery ble dynket i øl

    Varslet at han ikke ville akseptere det. (619 innlegg) Les mer

  • Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004

    Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004

    - Bare Gud får rett hver gang, sier Sylvia Browne. Men hun har utallige skivebom på rullebladet. (446 innlegg) Les mer

  • - De kysser alteret vårt. Det er et overgrep

    - De kysser alteret vårt. Det er et overgrep

    Opphetet på Bredtvet da katolikkene inntok Groruddalen. - Respektløst, svarte kirkevergen. (324 innlegg) Les mer

  • NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar

    NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar

    - Hvis en dame hadde truet meg med voldtekt, så hadde jeg ledd. (291 innlegg) Les mer

  • - Høyre og Frp driver skrivebordsteori

    - Høyre og Frp driver skrivebordsteori

    Mener barne- og likestillingsminister Inga Marte Thorkildsen. (299 innlegg) Les mer

  • Russefeiringen - for hvem, egentlig?

    Russefeiringen - for hvem, egentlig?

    Når russefeiringen i dag favoriserer og foregår på premissene til en liten gruppe bestående av rike, hvite nordmenn, bør konseptet revolusjoneres. (214 innlegg) Les mer