Oppfordrer supporterklubben til å gjøre det samme.
REVANSJ FOR JOHNSEN:Frode Johnsen stanget Odd i ledelsen med rå kraft. Se alle høydepunktene! Video: Canal+
Tommy Hagen, leder i supporterklubben Oddrane forklarte markeringen med at de var skuffa over at Solli valgte «pengene» foran gamleklubben Odd Grenland.
I dag har Odd Ballklubb kommet med en offentlig beklagelse, og oppfordrer supporterklubben til å gjøre det samme.
«Odds Ballklubb, med spillere, trenere og støtteapparat, står på ingen måte inne for karakteristikkene Jan Gunnar Solli ble møtt med og ønsker å beklage disse. Vår beklagelse vil bli overbrakt Jan Gunnar direkte så snart vi oppnår kontakt med ham», skriver Odds Ballklubb ved daglig leder Einar Håndlykken i en uttalelse.
«Oddrane Supporterklubb er en uavhengig supporterklubb som selv har ansvaret for sine ytringer. Men Odds Ballklubb oppfordrer likevel Oddrane Supporterklubb til selv å beklage ovenfor Jan Gunnar Solli», står det videre.
- Det er Oddrane som har stått for dette stuntet her. Grunnen til at vi kommer med en beklagelse er fordi at selv om vi og Oddrane skjønner at vi er to ulike organisasjoner, så skjønner ikke hele omverden det. Vi har sett eksempler på at folk i sosiale medier ikke skjønner det. Verden fungerer ikke slik at alle klarer å se forskjellen. I mange sammenhenger er vi i Odd som en stor familie, men vi er mange deler av den familien med selvstendige individer, og vi har valgt å gjøre dette for å vise det, sier Håndlykken til Dagbladet.
Han nevner også en annen grunn til beklagelsen.
- Det er viktig at folk ser at dette ikke er noe som kommer fra alle hold. Solli trodde ikke meningene kommer fra alle, og det er greit å vise at det ikke gjør det, sier Håndlykken.
Forholdet ikke svekket
Han tror ikke forholdet mellom Odds Ballklubb og Oddrane supporterklubb blir svekket etter gårsdagens stunt.- Vi har hatt og har et godt forhold til Oddrane supporterklubb. Vi tror at dette var en enkeltepisdoe som vi ikke tror vil ødelegge for vårt samarbeid i fremtiden. Dette er noe som skjedde i kampens hete. Vi har en sterk profil som ikke blir ødelagt av denne episoden, sier Håndlykken.
Oddrane Supporterklubb skal ha en pressekonferanse i morgen. Daglig leder Tommy Hansen ville ikke uttale seg om saken til Dagbladet i dag. Han mente etter kampen i går at Odd-fansen som demonstrerte ikke gikk for langt.
- Ikke alle kan være enige i å gjøre sånt, og jeg synes ikke at vi gikk for langt. Solli er profilert, og har spilt for storklubber i Norge. Jeg tror ikke han syntes at vi gikk for langt, heller, sa Hansen til Dagbladet.
Solli ut mot fansen
Jan Gunnar Solli har selv skrevet et innlegg på Facebook i kveld hvor han takker for støttende meldinger, samtidig som han tar et oppgjør med de som deltok på gårsdagens banner-stunt.«Når spørsmål i forkant av en kamp kommer om det blir spesielt å møte Odd igjen, så er det jo ikke lenger spesielt — For jeg har jo gjort det så mange ganger før. Spesielt er det når man møter en klubb for første gang etter en overgang. Slik tolker jeg det. Når jeg i tillegg sier at det alltid er vanskelig å møte Odd i Skien — Betyr dette at jeg snakker Odd ned ? Tvert imot så skryter jeg av at Odd er et godt lag når jeg sier dette», skriver han blant annet, og sikter til et intervju med lokale medier før kampen mot Odd Grenland.
«Når noen sier at jeg har en ovenfra og ned holdning i form at jeg snakker Odd ned så bommer vedkommende kraftig», skriver han også.
Odd-trener Dag-Eilev Fagermo uttalte blant annet dette til Dagbladet etter kampen i går:
- Han har vært her siden han var 14. Odd fikk bra med penger da han dro til Rosenborg. Han har vært litt sånn etterpå at Odd liksom ikke er noe. Det er Brann, Rosenborg og Vålerenga og de klubbene der som gjelder. Det reagerer supporterne på. Men å kjøre banner og kalle ham Judas, det blir for drøyt.
Hele innlegget til Jan Gunnar Solli kan du lese her.
Det har ikke lyktes Dagbladet å få en kommentar fra Jan Gunnar Solli.
I denne artikkelen
Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.
Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør
Mest kommentert

- Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?
NRKs nye lisensønske provoserer. (1049 innlegg) Les mer

Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip
- Presser halvøya mot en atomkrig. (679 innlegg) Les mer

Muslimske Ribery ble dynket i øl
Varslet at han ikke ville akseptere det. (633 innlegg) Les mer

Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004
- Bare Gud får rett hver gang, sier Sylvia Browne. Men hun har utallige skivebom på rullebladet. (446 innlegg) Les mer

- De kysser alteret vårt. Det er et overgrep
Opphetet på Bredtvet da katolikkene inntok Groruddalen. - Respektløst, svarte kirkevergen. (324 innlegg) Les mer

NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar
- Hvis en dame hadde truet meg med voldtekt, så hadde jeg ledd. (291 innlegg) Les mer

- Høyre og Frp driver skrivebordsteori
Mener barne- og likestillingsminister Inga Marte Thorkildsen. (296 innlegg) Les mer

Russefeiringen - for hvem, egentlig?
Når russefeiringen i dag favoriserer og foregår på premissene til en liten gruppe bestående av rike, hvite nordmenn, bør konseptet revolusjoneres. (257 innlegg) Les mer






