Men Mia St. John tror Cecilia får juling i morgen.

Tips oss 2400
FREDRIKSHAVN/OSLO (Dagbladet): I ettermiddag møtte Cecilia Brækhus boksemotstander Mia St. John ansikt til ansikt under innveiinga i Fredrikshavn.

På grunn av forbudet mot proffboksing i Norge må Brækhus til Danmark for å forsvare VM-beltene sine.

Uten at motstander Mia St. John bryr seg nevneverdig om stedet.

- Cecilia er den beste bokseren i verden, var merkelappen St. John klistret på den norske bokseeneren i går, før hun la til at hun kommer til å ta med seg VM-beltene hjem til USA.

Brækhus, derimot, tar Mia St. John med en klype salt. 45-årige St. John er boksingens «grand old lady», og Brækhus fortalte NTB i går at det er en ære å få møte henne.

- Jeg føler jeg ligger foran skjema. Den største utfordringen blir Mias erfaring. Jeg har trent veldig bra i tiden etter at jeg ble frisk igjen, og jeg føler jeg er i god form. Dette blir en tune-up-kamp for å få meg tilbake i ringen igjen, sier Brækhus til Dagbladet.

- Mia vet at dette er muligheten hennes for å sette seg selv på kartet og få tilgang til nye store kamper. Jeg mener jo at jeg er bedre enn henne, og hakket foran henne på det meste.

Manager Nisse Sauerland mener Brækhus kunne bokset kampen allerede mandag som var. Ifølge manageren er hun i kjempeslag, og for Team Sauerland og Brækhus handler kampen like mye om må få vist seg fram som å forsvare beltene.

Kampen vil bli vist på amerikanske nettsider, og Mia St. John er stor i hjemlandet, noe som gir mye oppmerksomhet rundt morgendagens kamp.

- Jeg går inn i denne kampen for å vise meg fram fra min beste side. Jeg skal ikke legge skjul på at jeg har lyst til å få et et større boksepublikum utenfor Europa også, og der er Mia en inngangsbillett, sier Brækhus til Dagbladet.

Kampen går i morgen kveld, og det er ventet at Brækhus og St. John går i ringen rundt klokka 23. Kampen vises på Viasat 4.
I denne artikkelen
John Arne Markussen

Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.

Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør

Debattregler

Mest kommentert

  • - Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?

    - Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?

    NRKs nye lisensønske provoserer. (1051 innlegg) Les mer

  • Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip

    Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip

    - Presser halvøya mot en atomkrig. (602 innlegg) Les mer

  • Nekter å snakke med lagkameraten etter øl-dynking

    Nekter å snakke med lagkameraten etter øl-dynking

    Muslimske Franck Ribery raser. (522 innlegg) Les mer

  • Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004

    Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004

    - Bare Gud får rett hver gang, sier Sylvia Browne. Men hun har utallige skivebom på rullebladet. (437 innlegg) Les mer

  • - De kysser alteret vårt. Det er et overgrep

    - De kysser alteret vårt. Det er et overgrep

    Opphetet på Bredtvet da katolikkene inntok Groruddalen. - Respektløst, svarte kirkevergen. (324 innlegg) Les mer

  • NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar

    NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar

    - Hvis en dame hadde truet meg med voldtekt, så hadde jeg ledd. (291 innlegg) Les mer

  • - Høyre og Frp driver skrivebordsteori

    - Høyre og Frp driver skrivebordsteori

    Mener barne- og likestillingsminister Inga Marte Thorkildsen. (299 innlegg) Les mer

  • Spår at statsminister Erna Solberg blir økonomisk festbrems

    Spår at statsminister Erna Solberg blir økonomisk festbrems

    Analyselskapet Pöyry anslår at den økonomiske veksten vil bremse opp med Erna bak rattet. (218 innlegg) Les mer