Alle i klassen min syntes han var teit. Jeg turte ikke å si at jeg likte ham, så jeg holdt bare munnen lukket.
KRONIKKFORFATTER: Sindri Emilia Heiland, Kristiansand, 12 år vant vår tekstkonkurranse for ungdom mellom 12 og 16 år.
Kronikk-konkurransen
Bidragene har rent inn fram til fristen i går, og i dag presenterer vi vinneren.
Juryen har bestått av kulturminister Hadia Tajik, kulturredaktør i Dagbladet Geir Ramnefjell og debattansvarlig i Dagbladet Cornelia Kristiansen.
Alle i klassen min syntes han var teit og jeg turte ikke å si at jeg likte ham, så jeg holdt bare munnen lukket. Familiemedlemmer mente at han var en liten guttunge som kom til og forsvinne bort etter et par måneder. Jeg lot som om jeg ikke likte ham, men egentlig satt jeg på rommet mitt og dagdrømte om ham alene.
Så gikk det et par måneder, jeg fikk min første Bieber-plakat. Da visste jeg at jeg var blitt en fan. Jeg prøvde å fortelle folk at jeg likte ham, men jeg var redd for å bli mobbet. Jeg kjente at det virkelig plaget meg å ikke tørre å si min mening.
Derfor, etter nesten to år var jeg lei av å sitte alene og høre på musikken hans. På bursdagen min ba jeg moren min om å bestille en «I love Justin Bieber»-hettegenser til meg, det gjorde hun. Da jeg fikk den i posten var jeg fortsatt redd for å gå med den offentlig. Men én dag bare tok jeg den på og gikk til skolen. «Er du fan av Justin Bieber», spurte klassekameratene mine. «Ja det er jeg», sa jeg og smilte. Noen dager seinere kjøpte jeg meg filmen «Never Say Never», en film som handlet om Justin. Det var da jeg ble en belieber. Og jeg er fortsatt en belieber.
Han har inspirert meg så utrolig mye. Jeg er veldig glad i musikk og har en stor drøm om å oppnå noe stort. Justin lærte meg at jeg aldri skal gi opp og at jeg skal tro på meg selv. Å være en belieber handler nemlig ikke bare om hvor mange plakater du har, hvor mange konserter du har vært på eller hvor mange Bieber-ting du har. Det handler om å være inspirert av ham og respektere valgene han tar. En belieber er en fan som alltid vil være der for Justin - uansett hva.
2. plass: Beliebers - dere går for langt!
3. plass: Belieber, sa du?
Vi anmoder om en saklig debatt uten personhets.
I denne artikkelen
Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.
Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør
Mest kommentert

- Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?
NRKs nye lisensønske provoserer. (1051 innlegg) Les mer

Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip
- Presser halvøya mot en atomkrig. (613 innlegg) Les mer

Nekter å snakke med lagkameraten etter øl-dynking
Muslimske Franck Ribery raser. (558 innlegg) Les mer

Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004
- Bare Gud får rett hver gang, sier Sylvia Browne. Men hun har utallige skivebom på rullebladet. (437 innlegg) Les mer

- De kysser alteret vårt. Det er et overgrep
Opphetet på Bredtvet da katolikkene inntok Groruddalen. - Respektløst, svarte kirkevergen. (324 innlegg) Les mer

NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar
- Hvis en dame hadde truet meg med voldtekt, så hadde jeg ledd. (291 innlegg) Les mer

- Høyre og Frp driver skrivebordsteori
Mener barne- og likestillingsminister Inga Marte Thorkildsen. (299 innlegg) Les mer

Spår at statsminister Erna Solberg blir økonomisk festbrems
Analyselskapet Pöyry anslår at den økonomiske veksten vil bremse opp med Erna bak rattet. (218 innlegg) Les mer







