Sylvester Stallone har også regninger å betale.
«Bullet to the Head»
- Orginaltittel: -
- Regi: Walter Hill
- Alder:
- Kategori:
- Premieredato:
- Skuespillere: Sylvester Stallone
Glansperioden til regissør Walter Hill («The Warriors», «48 timer») faller sammen med Stallones, og da de to møtes kan det virke som de rett og slett bestemte seg for å lage en film slik de gjorde den gang da. Resultatet både ser og høres ut som om det kunne vært laget for tretti år siden. Og innholdet? Det er nesten imponerende hvor mange sjangerklisjeer filmskaperne har klart å presse inn. Her er den obligatoriske slåsskampen på herredassen, massakren i den illegale spillebulen, jakten gjennom parkeringshuset, og det store oppgjøret i et forlatt fabrikklokale. Og, ja, det er også en scene fra et tyrkisk bad, men den er nok først og fremst med for at den 66 år gamle stjernen skal få vist fram sin stadig imponerende torso.
La gå at ikke alle filmer må gå i dybden eller presentere nye tanker og vrier, men for en hundrelapp må det være lov å forvente mer enn dette. Det er nesten så jeg lengter etter gamle Rocky. Han kunne grisebanket «Bullet...» — med ei hånd på ryggen. Stallone vandrer gjennom det hele som om han er på vei til banken for å heve sitt honorar, og ser om mulig enda mindre interessert ut enn vanlig. Ingen liten bragd, bare det. Nei, dette er sløvt venstrehåndsarbeid, rik på ytre action, men fattig på spenning.
I denne artikkelen
Velkommen til debatt med utgangspunkt i artikkelen ovenfor. Tenk gjennom hvordan du vil framstå i det offentlige rom. Det er ikke forbudt å være anonym. Noen ganger kan det være påkrevet. Men i de fleste sammenhenger framstår en som skriver under fullt navn som mer interessant enn en som vil skjule sin identitet. Hold deg til saken, vis respekt og stor raushet overfor andre i kommentarfeltet. Hensikten med en debatt er å bidra til å berike ordskiftet i det offentlige rom. Vi vil ikke ha trakassering, trusler og hatske meldinger i våre kommentarfelt.
Med vennlig hilsen John Arne Markussen, sjefredaktør
Mest kommentert

- Flere programmer hvor en skrulling koker graut av reinlav?
NRKs nye lisensønske provoserer. (1051 innlegg) Les mer

Provoserer Nord-Korea med et av verdens største krigsskip
- Presser halvøya mot en atomkrig. (602 innlegg) Les mer

Nekter å snakke med lagkameraten etter øl-dynking
Muslimske Franck Ribery raser. (525 innlegg) Les mer

Kjendis-«klarsynt» slaktes etter å ha slått fast at Amanda var død i 2004
- Bare Gud får rett hver gang, sier Sylvia Browne. Men hun har utallige skivebom på rullebladet. (437 innlegg) Les mer

- De kysser alteret vårt. Det er et overgrep
Opphetet på Bredtvet da katolikkene inntok Groruddalen. - Respektløst, svarte kirkevergen. (324 innlegg) Les mer

NRKs nye gullgutt i hardt vær etter voldtektskommentar
- Hvis en dame hadde truet meg med voldtekt, så hadde jeg ledd. (291 innlegg) Les mer

- Høyre og Frp driver skrivebordsteori
Mener barne- og likestillingsminister Inga Marte Thorkildsen. (299 innlegg) Les mer

Spår at statsminister Erna Solberg blir økonomisk festbrems
Analyselskapet Pöyry anslår at den økonomiske veksten vil bremse opp med Erna bak rattet. (218 innlegg) Les mer







